48 Olimpiada Matematyczna

Zawody I stopnia

Można zapoznać się z zadaniami oraz ich rozwiązaniami z tej części zawodów.

Zawody II stopnia

Dostępne są zadania z rozwiązaniami z II etapu.

Zawody III stopnia

Dostępne są zadania wraz z rozwiązaniami z finału.

Zawody III stopnia odbyły się w Puławach, w dniach 4-5 kwietnia 1997 r. Uroczyste zakończenie odbyło się 16 czerwca na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.


Nagrodzeni w XLVIII Olimpiadzie

1.Piotr Zielińskinagrody
I stopnia
2.Grzegorz Kapustka
3–4.Tomasz Czajkanagrody
II stopnia
Tomasz Elsner
5–8.Paulina Domagalska
Paweł Kwiatkowski
Marcin Petrykowski
Michał Stukow
9–12.Arkady Husaknagrody
III stopnia
Michał Kapustka
Jan Pelc
Marcin Stefaniak
13–17.Witold Bednorz
Marcin Bieńkowski
Piotr Przytycki
Paweł Wolff
Maciej Żenczykowski
 Jakub Białogrodzkiwyróżnienia
Adam Dzedzej
Michał Goss
Joanna Jaszuńska
Maciej Kurek
Szymon Łuczków
Grzegorz Olender
Michał Rubaszek

Uczestnicy finału

nrimięnazwiskoklasamiejscowośćszkoła
1.JanAlbosztaIIIWarszawaIX LO im. Klementyny Hoffmanowej
2.TomaszArodźIIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
3.LeszekBarańskiVRzeszówZespół Szkół Technicznych
4.MariuszBaryłoIIIWarszawaVI LO im. Tadeusza Reytana
5.WitoldBednorzIVTychyII LO im. Cypriana Kamila Norwida
6.JakubBiałogrodzkiIIIGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
7.MarcinBieńkowskiIVWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
8.PiotrBuciakIIISzczecinTechnikum Mechaniczno-Energetyczne
9.JarosławBuczyńskiIIIWarszawaLXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza
10.JacekBulzakIVNowy SączSpołeczne Katolickie LO
11.TomaszCzajkaIStalowa WolaZSO im. Komisji Edukacji Narodowej
12.PaulinaDomagalskaIVToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
13.KatarzynaDrzazgaIIIWrocławIII LO im. Adama Mickiewicza
14.AdamDzedzejIVGdańskI LO im. Mikołaja Kopernika
15.TomaszElsnerIIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
16.AdrianGasińskiIVWarszawaXXXIII LO im. Mikołaja Kopernika
17.ŁukaszGendekIIGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
18.MichałGenerowiczIVNowy SączIV LO
19.MichałGossIVToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
20.MarcinHauzerIIBiałystokI LO im. Adama Mickiewicza
21.ArkadyHusakIIIGorzów Wlkp.I LO im. Tadeusza Kościuszki
22.IlonaIglewskaIVSzczecinXIV LO
23.TomaszJakubowskiIVWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
24.JoannaJaszuńskaIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
25.GrzegorzKapustkaIIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
26.MichałKapustkaIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
27.ArkadiuszKindziukIVHajnówkaI LO
28.MarcinKlimekIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
29.MichałKlisowskiIIILublinII LO im. Jana Zamoyskiego
30.PrzemysławKlusikIIILubańLO im. Adama Mickiewicza
31.ErykKopczyńskiIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
32.PiotrKubiaczykIIIŚroda WielkopolskaLO im. Powstańców Wielkopolskich
33.MaciejKurekIVKrakówII LO im. Jana Sobieskiego
34.PawełKwiatkowskiIVToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
35.SzymonŁuczkówIIChorzówI LO im. Juliusza Słowackiego
36.RafałMamakIIINowy TargI LO im. Seweryna Goszczyńskiego
37.GrzegorzMateckiIVBielsko-BiałaV LO
38.GrzegorzOlenderIVOpoleI LO im. Mikołaja Kopernika
39.JanPelcIIIRzeszówI LO im. Stanisława Konarskiego
40.MarcinPetrykowskiIVWrocławIII LO im. Adama Mickiewicza
41.TadeuszPietraszekIVGliwiceI LO im. Edwarda Dembowskiego
42.SzymonPliśIIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
43.PiotrPrzytyckiIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
44.MichałRubaszekIVWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
45.MarcinSafranowIVKętrzynLO im. Wojciecha Kętrzyńskiego
46.PiotrSankowskiIVWarszawaXLIX LO im. Johanna Wolfganga Goethego
47.BartłomiejSiudejaIIIOpoleI LO im. Mikołaja Kopernika
48.MarcinStefaniakIIIGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
49.MichałStukowIVGdańskI LO im. Mikołaja Kopernika
50.JarosławTarbajIVZielona GóraV LO
51.OlgaWeberIIIToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
52.PawełWierzbickiIIIZamośćII LO im. Marii Konopnickiej
53.DominikWojtczak8GdyniaSP nr 18
54.PawełWolffIIIZielona GóraV LO
55.BartoszZajączkowskiIIIPrzemyślII LO im. Kazimierza Morawskiego
56.MikołajZalewskiIIKrakówI LO im. Bartłomieja Nowodworskiego
57.PawełZdziarskiIIBydgoszczVI LO
58.PiotrZielińskiIVPoznańVIII LO im. Adama Mickiewicza
59.JakubZwierz8WrocławSzkoła Podstawowa nr 54
60.MaciejŻenczykowskiIIIKrakówI LO im. Bartłomieja Nowodworskiego