49 Olimpiada Matematyczna

Zawody I stopnia

Można zapoznać się z zadaniami oraz ich rozwiązaniami z tej części zawodów.

Zawody II stopnia

Dostępne są zadania z rozwiązaniami z II etapu.

Zawody III stopnia

Dostępne są zadania wraz z rozwiązaniami z finału.

Zawody III stopnia XLIX Olimpiady odbyły się w Bielsku-Białej. Był to ostatni finał dwudniowy (uroczyste zakończenie odbywało się kilka tygodni po zawodach).


Nagrodzeni w XLIX Olimpiadzie

1.Michał Kapustkanagrody
I stopnia
2.Piotr Przytycki
3–7.Tomasz Czajkanagrody
II stopnia
Łukasz Kamiński
Szymon Pliś
Tomasz Sobieszek
Marcin Stefaniak
8.Eryk Kopczyńskinagrody
III stopnia
9–12.Jakub Białogrodzki
Tomasz Elsner
Arkady Husak
Grzegorz Kapustka
13–16.Michał Matuszewski
Michał Pleban
Mikołaj Zalewski
Maciej Żenczykowski
 Piotr Buciakwyróżnienia
Tomasz Dorau
Katarzyna Drzazga
Jakub Gismatullin
Paweł Golonka
Rafał Mamak
Wojciech Martys
Jakub Wojtaszczyk
Paweł Wolff
Paweł Zdziarski

Uczestnicy finału

nrimięnazwiskoklasamiejscowośćszkoła
1.MichałAdamaszekIBielsko-BiałaV LO
2.JanAlbosztaIVWarszawaIX LO im. Klementyny Hoffmanowej
3.TomaszArodźIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
4.JakubBiałogrodzkiIVGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
5.PiotrBiałowolskiIIIGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
6.KarolBieńkowskiIVLublinI LO im. Stanisława Staszica
7.PrzemysławBroniekIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
8.PiotrBuciakIVSzczecinTechnikum Mechaniczno-Energetyczne
9.JakubByszewskiIChorzówI LO im. Juliusza Słowackiego
10.SzymonChojnackiIIIToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
11.TomaszCzajkaIIStalowa WolaZSO im. Komisji Edukacji Narodowej
12.AdamCzepilIIINysaI LO
13.TomaszDorauIToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
14.PrzemysławDrochomireckiIVOpoleIII LO
15.KatarzynaDrzazgaIVWrocławIII LO im. Adama Mickiewicza
16.TomaszElsnerIVWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
17.JanFrankowskiIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
18.AndrzejGąsienica-SamekIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
19.JakubGismatullinIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
20.ŁukaszGleńIVSzczecinZSO nr 2
21.PawełGolonkaIIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
22.TomaszGoss-StrzeleckiIVToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
23.MarcinHauzerIIIBiałystokI LO im. Adama Mickiewicza
24.ŁukaszHeldtIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
25.ArkadyHusakIVGorzów Wlkp.I LO im. Tadeusza Kościuszki
26.WojciechJaworskiIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
27.ŁukaszKaiserIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
28.MichałKalitaIVWarszawaV LO im. Józefa Poniatowskiego
29.ŁukaszKamińskiIIIToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
30.GrzegorzKapustkaIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
31.MichałKapustkaIIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
32.KamilKlochIVKrakówI LO im. Bartłomieja Nowodworskiego
33.PrzemysławKlusikIVLubańLO im. Adama Mickiewicza
34.ErykKopczyńskiIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
35.MikołajKorzyńskiIVWarszawaII LO im. Stefana Batorego
36.JakubKrólikowskiIVPłockIII LO im. Marii Dąbrowskiej
37.PiotrLegutkoIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
38.ZbigniewLendorIVŚwidnicaI LO
39.KatarzynaLeśniewskaIVKoszalinI LO im. Stanisława Dubois
40.JarosławŁabaziewiczIIIJelenia GóraI LO im. Stefana Żeromskiego
41.ZbigniewŁaskarzewskiIVGliwiceII LO im. W. Wróblewskiego
42.SzymonŁuczkówIIIChorzówI LO im. Juliusza Słowackiego
43.KrzysztofMaczyńskiIIBielsko-BiałaV LO
44.RafałMamakIVNowy TargI LO im. S. Goszczyńskiego
45.WojciechMartysIVStalowa WolaZSO im. Komisji Edukacji Narodowej
46.MichałMatuszewskiIIIKatowiceVIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie
47.JarosławMederskiIIBydgoszczI LO im. Cypriana Kamila Norwida
48.PawełMisiewiczIVKoszalinI LO im. Stanisława Dubois
49.PawełMogielnickiIVWarszawaV LO im. Józefa Poniatowskiego
50.ŁukaszOdziewaIVKrakówVIII LO
51.AnnaOleksyIIIOlkuszII LO im. Ziemi Olkuskiej
52.PiotrPaczyńskiIIKońskieII LO
53.JanPelcIVRzeszówI LO im. St. Konarskiego
54.MichałPlebanIVŻyrardówLO im. Stefana Żeromskiego
55.SzymonPliśIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
56.MarekPortalskiIVPłockLO im. St. Małachowskiego
57.PiotrPrzytyckiIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
58.PawełRochmanIIToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
59.KatarzynaRucińskaIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
60.AnnaRusinekIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
61.KatarzynaRybarczykIIIPoznańI LO im. Karola Marcinkowskiego
62.BartłomiejSiudejaIVOpoleI LO im. Mikołaja Kopernika
63.TomaszSobieszekIVŁódźXXXI LO im. L. Zamenhofa
64.MarcinStefaniakIVGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
65.MichałStrojnowskiIIIWarszawaV LO im. Józefa Poniatowskiego
66.RobertSzeflerIIIToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
67.MarcinŚwinogaIVKoszalinI LO im. Stanisława Dubois
68.PawełTrynieckiIIIPrzemyślII LO im. K. Morawskiego
69.DominikTrzupekIVKrakówI LO im. Bartłomieja Nowodworskiego
70.KatarzynaTwardochIVGliwiceI LO im. E. Dembowskiego
71.OlgaWeberIVToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
72.MarekWieczorekIVLublinI LO im. Stanisława Staszica
73.TomaszWitkowskiIIIGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
74.MarcinWojnarskiIIKrakówKatolickie LO Pijarów
75.JakubWojtaszczykIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
76.DominikWojtczakIGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
77.PawełWolffIVZielona GóraV LO
78.PawełWróblewskiIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
79.BartoszZajączkowskiIVPrzemyślII LO im. K. Morawskiego
80.MikołajZalewskiIIIKrakówI LO im. Bartłomieja Nowodworskiego
81.PawełZdziarskiIIIBydgoszczVI LO
82.JakubZwierzIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
83.MaciejŻenczykowskiIVKrakówI LO im. Bartłomieja Nowodworskiego