50 Olimpiada Matematyczna

Zawody I stopnia

Można zapoznać się z zadaniami oraz ich rozwiązaniami z tej części zawodów.

Zawody II stopnia

Dostępne są zadania z rozwiązaniami z II etapu.

Zawody III stopnia

Zawody III stopnia L Olimpiady odbyły się w Bielsku-Białej. Po raz pierwszy finał został zorganizowany jako czterodniowy wyjazd, na początku którego odbywają się same zawody, zaś czwartego dnia jest oficjalne zakończenie, połączone z wręczeniem nagród.

Przez dwa pierwsze dni rano trwały zawody, po obiedzie była „herbatka”, czyli omówienie zadań, a potem uczestnicy mieli czas wolny. W ciągu następnych dwóch dni można było m.in. uczestniczyć w pieszej wycieczce w góry oraz zwiedzić elektrownię szczytowo-pompową Porąbka-Żar.

Czwartego dnia odbyło się uroczyste zakończenie jubileuszowej Olimpiady. Wśród gości znalazł się m.in. wysłannik Prezydenta RP, który kilku najbardziej wyróżniającym się w ostatnich latach Olimpiady osobom wręczył listy gratulacyjne.


Nargodzeni w L Olimpiadzie

1.Michał Kapustkanagrody
stopnia I
2.Michał Matuszewski
3–4.Piotr Buciak
Eryk Kopczyński
5–7.Paweł Parysnagrody
stopnia II
Piotr Przytycki
Mikołaj Zalewski
8–10.Wojciech Kamińskinagrody
stopnia III
Maciej Mostowski
Michał Nowakiewicz
11–13.Paweł Rochman
Dominik Wojtczak
Paweł Zdziarski
14–24.Lech Duraj
Jakub Gismatullin
Tomasz Helbing
Artur Jeż
Michał Kijak
Jarosław Mederski
Piotr Sadowski
Piotr Skibiński
Stanisław Skowronek
Michał Szancer
Marcin Wojnarski

Komitet Główny postanowił w tym finale nie przyznać wyróżnień.

Uczestnicy finału

nrimięnazwiskoklasamiejscowośćszkoła
1.MichałAdamaszekIIBielsko-BiałaV LO
2.WłodzimierzBąkIVKaliszIII LO im. Mikołaja Kopernika
3.KarolBiałasIOpocznoSamorządowe LO
4.PiotrBiałowolskiIVGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
5.MarekBiskupIVStarachowiceII LO
6.MichałBornyIIILublinII LO im. Jana Zamoyskiego
7.PiotrBuciakVSzczecinTechnikum Mechaniczno-Energetyczne
8.JakubByszewskiIIChorzówI LO im. Juliusza Słowackiego
9.SzymonChojnackiIVToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
10.MarcinDomagałaIVRadomVI LO im. Jana Kochanowskiego
11.LechDurajIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
12.JanFrankowskiIIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
13.AndrzejGąsienica-SamekIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
14.ŁukaszGendekIVGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
15.JakubGismatullinIIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
16.PawełGolonkaIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
17.PrzemysławGrudzińskiIIIToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
18.MarcinHauzerIVBiałystokI LO im. Adama Mickiewicza
19.TomaszHelbingIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
20.DariuszJabłonowskiIVGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
21.MichałJabłonowskiIIIGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
22.AndrzejJaroszIIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
23.ArturJeżIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
24.ŁukaszKaiserIIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
25.CezaryKaliszykIIIWarszawaI SLO
26.DominikKamińskiIVLublinI LO im. Stanisława Staszica
27.ŁukaszKamińskiIVToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
28.WojciechKamińskiIIIŁódźI LO im. Mikołaja Kopernika
29.MichałKapustkaIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
30.MichałKijakIVOlkuszII LO im. Ziemi Olkuskiej
31.ErykKopczyńskiIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
32.AdrianKosowskiIIGdańskIII LO im. Bohaterów Westerplatte
33.AnnaKrześniakIVWarszawaII LO
34.MateuszKwaśnickiIIWrocławIII LO
35.AdamLeszczyńskiIVWarszawaLI LO
36.ŁukaszLewIIIZielona GóraI LO
37.RomanŁomowskiIBydgoszczVI LO
38.KrzysztofMaczyńskiIIIBielsko-BiałaV LO
39.MaciejMakowskiIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
40.TomaszMalesińskiIIIBiałystokZS Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego
41.MichałMatuszewskiIVKatowiceVIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie
42.ŁukaszMatyllaIVPoznańVIII LO im. Adama Mickiewicza
43.JarosławMederskiIIIBydgoszczI LO im. Cypriana Kamil Norwida
44.MarcinMeinardiIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
45.DariuszMikaIIIKrakówI LO im. Bartłomieja Nowodworskiego
46.MaciejMostowskiIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
47.MichałMusielakIVBydgoszczI LO im. Cypriana Kamil Norwida
48.MichałNowakiewiczIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
49.PiotrNowakowskiIVGorzów Wlkp.ZSO nr 2
50.MichałObarskiIIIChrzanówI LO im. Stanisława Staszica
51.KarolPalkaIIWałbrzychI LO
52.PawełParysITarnowskie GóryII LO im. Stanisława Staszica
53.SebastianPawłowskiIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
54.JakubPochrybniakIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
55.AnnaPodolakIVSzczecinXIII LO
56.RobertPopławskiIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
57.MarcinPoturalskiIIIToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
58.JakubPrzybyłoIVKrakówXII LO
59.PiotrPrzytyckiIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
60.AnnaRatajczakIVToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
61.PawełRochmanIIIToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
62.KatarzynaRucińskaIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
63.AnnaRusinekIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
64.KatarzynaRybarczykIVPoznańI LO im. Karola Marcinkowskiego
65.PiotrSadowskiIIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
66.PiotrSkibińskiIIIRzeszówIV LO im. Mikołaja Kopernika
67.StanisławSkowronekIIPoznańVIII LO im. Adama Mickiewicza
68.TomaszStachowiczIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
69.MichałStrojnowskiIVWarszawaV LO
70.MichałSzancerIVKrakówXV LO im. Marii Skłodowskiej-Curie
71.RobertSzeflerIVToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
72.MichałTkaczIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
73.MichałTrynieckiIVPrzemyślII LO im. Kazimierza Morawskiego
74.AndrzejTymoczkoIIIRzeszówIV LO im. Mikołaja Kopernika
75.AnnaUrbańskaIIIKrakówII LO im. Jana Sobieskiego
76.MichałWądołowskiIIICiechanówI LO
77.TomaszWitkowskiIVGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
78.MarcinWojnarskiIIIKrakówKatolickie LO Pijarów
79.JakubWojtaszczykIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
80.DominikWojtczakIIGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
81.MikołajZalewskiIVKrakówI LO im. Bartłomieja Nowodworskiego
82.PawełZdziarskiIVBydgoszczVI LO
83.JakubZwierzIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
84.RobertŻalIVKońskieII LO
85.AnnaŻyliczIVWarszawaI SLO