51 Olimpiada Matematyczna

Zawody I stopnia

Można zapoznać się z zadaniami oraz ich rozwiązaniami z tej części zawodów.

Zawody II stopnia

Dostępne są zadania z rozwiązaniami z II etapu.

Zawody III stopnia

Dostępne są zadania wraz z rozwiązaniami z finału.

Zawody III stopnia odbyły się w Stalowej Woli. Uczestnicy byli zakwaterowani w akademiku filii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Rozwiązywanie zadań odbywało się w salach gimnastycznych Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Komisji Edukacji Narodowej i trwało tradycyjnie dwa dni, każdego po 5 godzin. Następnego dnia odbyła się wycieczka, w ramach której uczestnicy zwiedzali Sandomierz oraz muzeum w Baranowie Sandomierskim. Ostatniego, czwartego dnia nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników i zakończenie LI Olimpiady Matemtaycznej.


Nagrodzeni w LI Olimpiadzie

1.Mateusz Kwaśnickinagroda
stopnia I
2.Tomasz Czajkanagrody
stopnia II
3.Michał Adamaszek
4.Lech Duraj
5.Wojciech Czerwiński
6–10.Przemysław Bronieknagrody
stopnia III
Paweł Parys
Bartosz Sułkowski
Paweł Walter
Marcin Wojnarski
11–13.Katarzyna Jachim
Artur Jeż
Marcin Sabok
14.Wojciech Kamiński
15.Jakub Gismatullin
16.Grzegorz Herman
17.Michał Bornywyróżnienia
18.Jakub Byszewski
19.Przemysław Grudziński
20.Michał Jabłonowski
21.Jacek Jurewicz
22.Roman Łomowski
23.Krzysztof Maczyński
24.Piotr Niemczyk
25.Krzysztof Onak
26.Lech Stawikowski
27.Andrzej Tymoczko
28.Jarosław Wrona
29.Tadeusz Zimirski
30.Jakub Zwierz

Uczestnicy finału

nrimięnazwiskoklasamiejscowośćszkoła
1.MichałAdamaszekIIIBielsko-BiałaV LO
2.KarolBiałasIIOpocznoSamorządowe LO
3.MichałBornyIVLublinII LO im. Jana Zamoyskiego
4.PrzemysławBroniekIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
5.AndrzejBułatekIBydgoszczLO Towarzystwa Salezjańskiego
6.JakubByszewskiIIIChorzówI LO im. Juliusza Słowackiego
7.TomaszCzajkaIVStalowa WolaLO im. Komisji Edukacji Narodowej
8.WojciechCzerwińskiIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
9.LechDurajIIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
10.SławomirDuszyńskiIVWrocławIII LO im. Adama Mickiewicza
11.BartoszDziewaIŁomżaI LO im. Tadeusza Kościuszki
12.KrzysztofDziołakIIKoszalinI LO im. Stanisława Dubois
13.PatrykFranczakIIIBielsko-BiałaV LO
14.JakubGacIVWarszawaXLI LO im. Joachima Lelewela
15.JakubGismatullinIVWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
16.MateuszGorycaIIRadomVI LO im. Jana Kochanowskiego
17.PrzemysławGrudzińskiIVToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
18.GrzegorzHermanIIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
19.MichałJabłonowskiIVGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
20.KatarzynaJachimIIIStalowa WolaLO im. Komisji Edukacji Narodowej
21.SzymonJakubczakIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
22.DariuszJakubozeIVWarszawaXVIII LO im. Jana Zamoyskiego
23.KamilaJasińskaIIIGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
24.ArturJeżIIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
25.JanJeżabekIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
26.JacekJurewiczIIIOlsztynII LO im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
27.WojciechKamińskiIVŁódźI LO im. Mikołaja Kopernika
28.MichałKosekIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
29.AndrzejKurachIVToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
30.Joanna BarbaraKuranIIIWarszawaLXVII LO przy Wydziale Pedagogicznym UW
31.MateuszKwaśnickiIIIWrocławIII LO im. Adama Mickiewicza
32.AleksandraKwiatkowskaIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
33.MichałLeguminaIIIToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
34.PatrykLesiewiczIVŁapyLO
35.ŁukaszLewIVZielona GóraI LO im. E. Dembowskiego
36.MarcinLipiecIVRadomVI LO im. Jana Kochanowskiego
37.RomanŁomowskiIIBydgoszczVI LO
38.JakubŁopuszańskiIIWrocławIII LO im. Adama Mickiewicza
39.GrzegorzŁukasikIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
40.Jan DanielŁuszkiewiczIIIRadomVI LO im. Jana Kochanowskiego
41.KrzysztofMaczyńskiIVBielsko-BiałaV LO
42.MarcinMarszałekIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
43.JarosławMederskiIVBydgoszczI LO im. C. K. Norwida
44.PiotrNiemczykIVBielsko-BiałaV LO
45.AnnaNiewiarowskaIIISzczecinV LO
46.AgataNowakIIIChorzówI LO im. Juliusza Słowackiego
47.MichałObarskiIVChrzanówI LO im. Stanisława Staszica
48.KrzysztofOnakIVTarnówIII LO im. Adama Mickiewicza
49.PawełPabiśIVOstrowiec ŚwiętokrzyskiII LO im. J. Chreptowicza
50.KarolPalkaIIIWałbrzychI LO im. Ignacego Paderewskiego
51.PawełParysIITarnowskie GóryII LO im. Stanisława Staszica
52.PiotrPaulskiIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
53.MarcinPilipczukIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
54.RobertPiszczatowskiIIBiałystokI LO im. Adama Mickiewicza
55.MarcinPoturalskiIVToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
56.MaciejPróchniakIIILublinII LO im. Jana Zamoyskiego
57.MarekRamsIIKrakówKatolickie LO Księży Pijarów
58.MarcinSabokIVWrocławXV LO
59.PiotrSkibińskiIVRzeszówIV LO im. Mikołaja Kopernika
60.BartłomiejSobierajskiIIIOstródaLO im. J. Bażyńskiego
61.LechStawikowski8.WrocławSzkoła Podstawowa nr 84
62.BartoszSułkowskiIIIBielsko-BiałaV LO
63.KarolinaTaborekIIIToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
64.BartoszTarnowskiIIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
65.AndrzejTymoczkoIVRzeszówIV LO im. Mikołaja Kopernika
66.AnnaUrbańskaIVKrakówII LO im. Jana III Sobieskiego
67.PawełWalterIIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
68.MarcinWojnarskiIVKrakówKatolickie LO Księży Pijarów
69.DominikWojtczakIIIGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
70.JarosławWronaIIKrosnoI LO im. Mikołaja Kopernika
71.MaciejZakarczemnyIIIOpoleI LO im. Mikołaja Kopernika
72.TadeuszZimirskiIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
73.JakubZwierzIIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej