52 Olimpiada Matematyczna

Zawody I stopnia

Można zapoznać się z zadaniami oraz ich rozwiązaniami z tej części zawodów.

Zawody II stopnia

Dostępne są zadania z rozwiązaniami z II etapu.

Zawody III stopnia

Dostępne są zadania wraz z rozwiązaniami z finału.

Na tym finale po raz pierwszy w historii Olimpiady zdecydowano się ujawnić dokładne wyniki (sumy punktów) wszystkich laureatów i wyróżnionych (spośród pozostałych każdy mógł poznać swój wynik). Podczas sprawdzania zastosowano następującą punktację: 6 punktów za całe zadanie, 5 za zadanie z drobnymi usterkami, 2 za mniej-więcej pół zadania, 0 za mniej niż pół. Za zadanie nie można było dostać jednego, trzech ani czterech punktów.

Finał drugi raz z rzędu odbywał się w Stalowej Woli. Uczestnicy byli zakwaterowani w akademiku filii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a nad zadaniami pracowali w salach gimnastycznych Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Komisji Edukacji Narodowej.


Nagrodzeni

Liczba w trzeciej kolumnie oznacza liczbę punktów zdobytych podczas zawodów (na 36 możliwych).


1.Jakub Byszewski36nagrody
I stopnia
2.Roman Łomowski35
3–4.Karol Cwalina32nagrody
II stopnia
Paweł Walter
5.Aleksander Zabłocki31
6–7.Michał Adamaszek30
Jarosław Wrona
8–13.Wojciech Czerwiński29
Artur Jeż
Mateusz Kwaśnicki
Paweł Parys
Marcin Pilipczuk
Bartosz Sułkowski
14.Sławomir Dinew28
15–20.Krzysztof Bruniecki24nagrody
III stopnia
Lech Duraj
Jacek Jurewicz
Marek Misztal
Dominik Wojtczak
Jakub Zwierz
21–22.Katarzyna Jachim23
Michał Jóźwikowski
23–24.Grzegorz Herman20wyróżnienia
Aleksandra Kwiatkowska
25.Żywomir Dinew19
26–28.Bartosz Dziewa18
Mateusz Goryca
Agnieszka Obarska
29–30.Krzysztof Dziołak17
Grzegorz Gutowski
31–32.Jan Łuszkiewicz16
Tomasz Wawrzyniak

Uczestnicy finału

nrimięnazwiskoklasamiejscowośćszkoła
1.MichałAdamaszekIVBielsko-BiałaV LO
2.AgnieszkaAleksińskaIVToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
3.ZofiaBarańczukIVBiałystokI LO im. Adama Mickiewicza
4.WładysławBodzekIIIBydgoszczI Katolickie LO
5.AnnaBorkowskaIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
6.KrzysztofBrunieckiIVInowrocławII LO im. Marii Konopnickiej
7.JanBurczakIVLublinI LO im. Stanisława Staszica
8.PawełBurdzyIVStalowa WolaZSO im. Komisji Edukacji Narodowej
9.ŁukaszBuryIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
10.JakubByszewskiIVChorzówI LO im. Juliusza Słowackiego
11.KarolCwalinaIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
12.JanCzajkowskiIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
13.WojciechCzerwińskiIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
14.JerzyDędorIIIRzeszówIV LO
15.SławomirDinewIIIWarnaSzkolny Punkt Konsultacyjny przy konsulacie RP
16.ŻywomirDinewIIIWarnaSzkolny Punkt Konsultacyjny przy konsulacie RP
17.MariaDontenIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
18.KrzysztofDulębaIIISanokI LO im. Komisji Edukacji Narodowej
19.LechDurajIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
20.BartoszDziewaIIŁomżaI LO im. Tadeusza Kościuszki
21.KrzysztofDziołakIIIKoszalinI LO im. Stanisława Dubois
22.KamilFaberIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
23.BartoszFornalIIKrakówI LO im. B. Nowodworskiego
24.KrzysztofFrankiewiczIIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
25.AnnaGierzkiewiczIVZielona GóraV LO przy LODN
26.AndrzejGörlichIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
27.MateuszGorycaIIIRadomVI LO im. Jana Kochanowskiego
28.LeszekGrzankaIVOlkuszIV LO im. K.K.Baczyńskiego
29.GrzegorzGutowskiIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
30.PrzemysławGwóźdźIIIBydgoszczVI LO
31.OliwerHawlickiIIIRybnikI LO im. Powstańców Śląskich
32.GrzegorzHermanIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
33.PiotrHofmanIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
34.MaksymilianHumpichIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
35.ArturIlczukIIIToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
36.KatarzynaJachimIVStalowa WolaZSO im. Komisji Edukacji Narodowej
37.PawełJanuszewskiIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
38.AndrzejJastrzębskiIVGrudziądzII LO im. Króla Jana III Sobieskiego
39.ArturJeżIVWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
40.KrzysztofJędrzejekIVPoznańI LO im. Karola Marcinkowskiego
41.MichałJóźwikowskiIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
42.JarosławJudekIVSzczecinekI LO im. Ks. Elżbiety
43.JacekJurewiczIVOlsztynII LO
44.UrszulaKaczorIVLublinI LO im. Stanisława Staszica
45.TomaszKazanaIIIWarszawaVIII LO im. Władysława IV
46.TomaszKazimierczukIIKrosnoI LO im. Mikołaja Kopernika
47.PatrykKmiećIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
48.TomaszKochanekIVChorzówI LO im. Juliusza Słowackiego
49.DamianKonieckiIIKrosnoI LO im. Mikołaja Kopernika
50.MichałKordyIIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
51.AndrzejKośnikowskiIIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
52.PiotrKrawczykIIISzczecinXIII LO
53.TomaszKuligIIISosnowiecIV LO im. Stanisława Staszica
54.MarcinKulkaIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
55.LeszekKuraszIVWodzisław ŚląskiZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich
56.MichałKusyIIISosnowiecIV LO im. Stanisława Staszica
57.MateuszKwaśnickiIVWrocławIII LO im. Adama Mickiewicza
58.AleksandraKwiatkowskaIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
59.JacekKwiendaczIVRybnikI LO im. Powstańców Śląskich
60.MichałLasońIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
61.ŁukaszLedóchowskiIVGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
62.MichałLeguminaIVToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
63.TomaszLenarcikIKielceI LO im. Stefana Żeromskiego
64.KamilŁapińskiIVŁomżaI LO im. Tadeusza Kościuszki
65.RomanŁomowskiIIIBydgoszczVI LO
66.JakubŁopuszańskiIIIWrocławIII LO
67.JanŁuszkiewiczIVRadomVI LO im. Jana Kochanowskiego
68.MateuszMaciejewskiIVBydgoszczVI LO
69.MikołajMalawskiIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
70.TomaszMalesińskiVBiałystokZS Elektrycznych im. Profesora Janusza Groszkowskiego
71.MichałMiodekIISosnowiecZS Elektronicznych
72.MarekMisztalIIIKońskieII LO
73.AnnaNiewiarowskaIVSzczecinV LO im. Adama Asnyka
74.DominikNocońIVOlkuszI LO im. Króla Kazimierza Wielkiego
75.AgataNowakIVChorzówI LO im. Juliusza Słowackiego
76.AgnieszkaObarskaIVRadomVI LO im. Jana Kochanowskiego
77.WiktorOzimekIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
78.KarolPalkaIVWałbrzychI LO im. I.Paderewskiego
79.PawełParysIIITarnowskie GóryII LO im. Stanisława Staszica
80.ArkadiuszPawlikIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
81.KrzysztofPawłowskiIIWłocławekI LO
82.KrzysztofPawłowskiIIIWarszawaLO Społeczne Nr 11
83.AndrzejPezarskiIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
84.MarcinPilipczukIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
85.PiotrPłoszyńskiIIToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
86.PiotrPowałowskiIIIZielona GóraV LO przy ODN
87.MaciejPróchniakIVLublinII LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego
88.MarekRamsIIIKrakówKatolickie LO oo. Pijarów
89.JakubSakowiczIVGiżyckoI LO im. Wojciecha Kętrzyńskiego
90.WojciechSamotijIIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
91.JustynaSidorskaIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
92.TomaszSienkiewiczIVBiałystokIII LO im. K.K.Baczyńskiego
93.OlgierdSkibskiIVSzczecinXIII LO
94.PiotrSkrzypekIIIPleszewLO im. Stanisława Staszica
95.BartłomiejSobierajskiIVOstródaLO im. J. Bażyńskiego
96.MichałStaromiejskiIIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
97.LechStawikowskiIWrocławIII LO im. Adama Mickiewicza
98.PiotrSulichIVOlkuszII LO im. Ziemi Olkuskiej
99.BartoszSułkowskiIVBielsko-BiałaV LO
100.RafałSzczeparaIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
101.MichałSzynwelskiIIIGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
102.KarolinaTaborekIVToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
103.PiotrTrojanekIVWarszawaII LO im. Stefana Batorego
104.RadosławTylutkiIIIInowrocławI LO im. Jana Kasprowicza
105.PrzemysławUznańskiIIGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
106.PawełWalterIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
107.TomaszWawrzyniakIIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
108.WojciechWąsIIIŁódźI LO im. Mikołaja Kopernika
109.MonikaWeberIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
110.TomaszWęgrzanowskiIIILegnicaI LO
111.PiotrWojtalewiczIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
112.DominikWojtczakIVGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
113.GrzegorzWolnyIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
114.JarosławWronaIIIKrosnoI LO im. Mikołaja Kopernika
115.KarolWrońskiIIIGdyniaVI LO im. Wacława Sierpińskiego
116.DorotaWymysłowskaIISzczecinXIII LO
117.AleksanderZabłockiIIToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
118.MaciejZakarczemnyIVOpoleI LO im. Mikołaja Kopernika
119.KatarzynaZdanowiczIIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
120.JakubZwierzIVWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
121.JanŻankowskiIIIToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki