53 Olimpiada Matematyczna

Zawody I stopnia

Można zapoznać się z zadaniami i ich rozwiązaniami.

Zawody II stopnia

Dostępne są zadania wraz z rozwiązaniami.

Zawody III stopnia

Finał LIII Olimpiady Matematycznej odbył się w Tucholi, w dniach 3–6 kwietnia 2002. Uczestnicy byli zakwaterowani w internacie Zespołu Szkół Leśnych, a zadania rozwiązywali w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Zawody trwały po pięć godzin we środę i czwartek. Miejscowi organizatorzy zadbali o to, by i później nie zabrakło atrakcji. Można było grać w ping-ponga, w piłkę, strzelać z łuku, uczestniczyć w zajęciach z Go; w piątek rano była wycieczka po Borach Tucholskich, a po południu ognisko.

Wyniki zostały ogłoszone w sobotę, podczas uroczystego zakończenia. Laureatami zostało 20 osób, 28 osób dostało wyróżnienie. Po południu odbył się jeszcze pożegnalny bankiet. Ostatnie osoby opuściły internat w niedzielę rano.

Nagrodzeni

Liczba w trzeciej kolumnie oznacza liczbę punktów zdobytych podczas zawodów (na 36 możliwych).


1–2.Paweł Parys36nagrody
I stopnia
Marcin Pilipczuk
3–5.Wojciech Czerwiński35
Michał Jóźwikowski
Roman Łomowski
6.Jarosław Wrona34
7.Michał Lasoń30nagrody
II stopnia
8.Krzysztof Dziołak29
9–11.Kamil Duszenko26nagrody
III stopnia
Mateusz Michałek
Aleksander Zabłocki
12–18.Karol Cwalina24
Krzysztof Grygiel
Jakub Herczyński
Witold Rębacz
Wojciech Samotij
Lech Stawikowski
Bartosz Walczak
19.Bartłomiej Romański23
20.Robert Piszczatowski22
21–22.Paweł Januszewski20wyróżnienia
Marek Misztal
23–24.Maciej Bryński19
Kamil Faber
25–38.Piotr Danilewski18
Joanna Doman
Paweł Gawrychowski
Tomasz Kazana
Tomasz Kazimierczuk
Andrzej Kośnikowski
Krzysztof Kulewski
Jakub Łopuszański
Krzysztof Nalewajko
Piotr Powałowski
Marek Rams
Jerzy Sodzawiczny
Przemysław Uznański
Karol Wroński
39–47.Maksymilian Humpich17
Michał Korch
Aleksandra Kwiatkowska
Marcin Michalski
Jarosław Paszek
Michał Staromiejski
Marcin Suszczewicz
Grzegorz Szuba
Wiktor Tomczak
48–49.Dominika Pawlik*16
Jan Żankowski

*Decyzją Komitetu Głównego z dnia 10.05.2002.



Uczestnicy finału

nrimięnazwiskoklasamiejscowośćszkoła
1.FilipAdamskiIVKrakówII LO im. Jana III Sobieskiego
2.MichałAleksińskiIIToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
3.TomaszBatkiewiczIVOstrowiec ŚwiętokrzyskiIV LO im. Cypriana Kamila Norwida
4.SzymonBemowskiIVPiotrków TrybunalskiI LO im. Bolesława Chrobrego
5.KarolBiałasIVOpocznoSamorządowe LO
6.KatarzynaBiestekIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
7.MaciejBryńskiIVBytomI LO im. Jana Smolenia
8.ŁukaszBuryIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
9.BartłomiejBzdęgaIIIPoznańVIII LO im. Adama Mickiewicza
10.AndrzejChodorIIIKielceIV LO im. Hanki Sawickiej
11.KrzysztofChoromańskiIIWarszawaII LO im. Stefana Batorego
12.KarolCwalinaIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
13.RadosławCzajkaIVStalowa WolaZSO im. Komisji Edukacji Narodowej
14.WojciechCzerwińskiIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
15.PiotrDanilewskiIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
16.JerzyDędorIVRzeszówIV LO im. Mikołaja Kopernika
17.JoannaDomanIVPoznańIX LO im. Karola Libelta
18.MariaDontenIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
19.KrzysztofDulębaIVSanokI LO im. Komisji Edukacji Narodowej
20.KamilDuszenkoIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
21.TomaszDziedzickiIIŁomżaI LO im. Tadeusza Kościuszki
22.PrzemysławDzierżakIVGdyniaVI LO im. Wacława Sierpińskiego
23.BartoszDziewaIIIŁomżaI LO im. Tadeusza Kościuszki
24.KrzysztofDziołakIVKoszalinI LO im. Stanisława Dubois
25.KamilFaberIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
26.RafałFabiańskiIIIStrzelce KrajeńskieLO im. Macieja Rataja
27.JanFerdekIVWrocławIII LO im. Adama Mickiewicza
28.KrzysztofFrankiewiczIVWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
29.PawełGawrychowskiIVWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
30.MateuszGorycaIVRadomVI LO im. Jana Kochanowskiego
31.KrzysztofGrygielIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
32.PiotrGurdekIIILibiążLO Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców
33.OliwerHawlickiIVRybnikI LO im. Powstańców Śląskich
34.JakubHerczyńskiIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
35.ArturHibnerIVBielsko-BiałaV LO
36.JanHorabikIVLublinII LO im. Jana Zamoyskiego
37.MaksymilianHumpichIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
38.ArturIlczukIVToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
39.GrzegorzJamrózIIRzeszówIV LO im. Mikołaja Kopernika
40.PawełJanuszewskiIIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
41.AnnaJasińskaIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
42.MichałJóźwikowskiIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
43.LeszekJurkowskiIISzczecinXIII LO
44.TomaszKazanaIVWarszawaVIII LO im. Władysława IV
45.WojciechKazanaIIIWarszawaVIII LO im. Władysława IV
46.TomaszKazimierczukIIIKrosnoI LO im. Mikołaja Kopernika
47.MichałKocikIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
48.DamianKonieckiIIIKrosnoI LO im. Mikołaja Kopernika
49.MichałKorchIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
50.GrzegorzKosiorowskiIVKrakówI LO im. Bartłomieja Nowodworskiego
51.AndrzejKośnikowskiIVWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
52.MichałKotułaIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
53.BartoszKowalewskiIVKrakówII LO im. Jana III Sobieskiego
54.PiotrKrawczykIVSzczecinXIII LO
55.KrzysztofKulewskiIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
56.TomaszKuligIVSosnowiecIV LO im. Stanisława Staszica
57.TomaszKurasIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
58.MichałKusyIVSosnowiecIV LO im. Stanisława Staszica
59.AleksandraKwiatkowskaIIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
60.KrzysztofLachVŻywiecZespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych
61.PawełLaskośIIWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
62.MichałLasońIIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
63.AdamLatosińskiIIITarnobrzegI SLO im. Jana Tarnowskiego
64.TomaszLenarcikIIKielceI LO im. Stefana Żeromskiego
65.MarekLipczakIVPłockLO im. Władysława Jagiełły
66.JakubLortzIIIChorzówI LO im. Juliusza Słowackiego
67.RomanŁomowskiIVBydgoszczVI LO im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
68.JakubŁopuszańskiIVWrocławIII LO im. Adama Mickiewicza
69.KatarzynaMacioszekIIIZielona GóraV LO przy Lubuskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli
70.MarcinMaćkiewiczIIIToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
71.MikołajMalawskiIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
72.MarcinMichalskiIIIGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
73.MateuszMichałekIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
74.MaciejMikosikIIITurekZSO
75.MarekMisztalIVKońskieII LO
76.MarcinMłodzkiIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
77.MartaNadolskaIIIToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
78.KrzysztofNalewajkoIVOstródaLO im. Jana Bażyńskiego
79.AdamNarkiewiczIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
80.Dung VietNguyenIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
81.WandaNiemyskaIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
82.TomaszOrlińskiIIIToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
83.MarcinPamułaIVStalowa WolaZSO im. Komisji Edukacji Narodowej
84.PawełParysIVTarnowskie GóryII LO im. Stanisława Staszica
85.JarosławPaszekIVGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
86.ArkadiuszPawlikIIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
87.DominikaPawlik3WrocławGimnazjum nr 13
88.PrzemysławPietrzykowskiIVGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
89.MarcinPilipczukIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
90.MichałPilipczuk2WarszawaI Społeczne Gimnazjum i LO
91.MikołajPiniewskiIVInowrocławI LO im. Jana Kasprowicza
92.RobertPiszczatowskiIVBiałystokI LO im. Adama Mickiewicza
93.ŁukaszPlutaIVPuławyI LO im. ks. Adama Jerzego Czartoryskiego
94.PiotrPłoszyńskiIIIToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
95.PiotrPowałowskiIVZielona GóraV LO przy Lubuskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli
96.JanPrażuchIIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
97.KrzysztofPutyraIIIBielsko-BiałaV LO
98.MarekRamsIVKrakówKatolickie LO oo. Pijarów
99.WitoldRębaczIIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
100.BartłomiejRomańskiIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
101.MaciejRosiewiczIVOstródaLO im. Jana Bażyńskiego
102.WojciechSamotijIVWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
103.JakubSetzkeIVBydgoszczI LO im. Cypriana Kamila Norwida
104.JerzySodzawicznyIVGliwiceI LO im. Edwarda Dembowskiego
105.TomaszStańczakIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
106.PiotrStańczykIVWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
107.MichałStaromiejskiIVKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
108.LechStawikowskiIIWrocławIII LO im. Adama Mickiewicza
109.MarcinSuszczewiczIISzczecinXIII LO
110.GrzegorzSzubaIVKrakówI LO im. Bartłomieja Nowodworskiego
111.PatrykSzulczykIVKoszalinI LO im. Stanisława Dubois
112.MichałSzynwelskiIVGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
113.PiotrTaborIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
114.MarcinTomczakIIIWarszawaXIV LO im. Stanisława Staszica
115.WiktorTomczakIVGdańskI LO im. Mikołaja Kopernika
116.DawidTotonIVRzeszówIV LO im. Mikołaja Kopernika
117.TomaszTrabszysIIIToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
118.JacekTyburczykIIILublinII LO im. Jana Zamoyskiego
119.PrzemysławUznańskiIIIGdyniaIII LO im. Marynarki Wojennej RP
120.BartoszWalczakIIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
121.TomaszWawrzyniakIVWrocławXIV LO im. Polonii Belgijskiej
122.WojciechWąsIVŁódźI LO im. Mikołaja Kopernika
123.MarcinWielgusIIIKrakówI LO im. Bartłomieja Nowodworskiego
124.SzymonWojczyszynIVŁódźXXXI LO im. Ludwika Zamenhofa
125.MichałWójcikowskiIVBiałystokIII LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
126.JarosławWronaIVKrosnoI LO im. Mikołaja Kopernika
127.KarolWrońskiIVGdyniaVI LO im. Wacława Sierpińskiego
128.AleksanderZabłockiIIIToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
129.MarcinZawadzkiIVŁódźXII LO im. Stanisława Wyspiańskiego
130.MateuszZawadzkiIIKrakówV LO im. Augusta Witkowskiego
131.JanŻankowskiIVToruńIV LO im. Tadeusza Kościuszki
132.MateuszŻbikowskiIVWarszawaII SLO