58 Olimpiada Matematyczna

Zawody I stopnia

Zawody I stopnia LVI Olimpiady zakończyły się 4 grudnia 2006 — upłynął wtedy termin przysyłania zadań z III serii. Można zapoznać się z zadaniami i ich rozwiązaniami.


Zawody II stopnia

Zawody II stopnia odbyły się 23 i 24 lutego. Dostępne są zadania z rozwiązaniami.


Zawody III stopnia

Finał LVIII Olimpiady odbył się w Stalowej Woli w dniach 18–21 kwietnia 2007 (środa–sobota). Zawody trwały dwa pierwsze dni (środa–czwartek) i miały miejsce w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej przy ul. Staszica 5.

Uroczyste zakończenie LVIII Olimpiady Matematycznej odbyło się w sobotę 21 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli przy ul. 1-go Sierpnia 9.


Nagrodzeni w LVIII Olimpiadzie

Liczby w czwartej kolumnie oznaczają sumy punktów (na 36 możliwych).

1.PrzemysławMazur36nagrody I stopnia
2-4.PiotrDobel30nagrody II stopnia
TomaszKulczyński
WojciechZaremba
5.TomaszKobos26nagrody III stopnia
6–13.JoannaBogdanowicz24
PrzemysławChojecki
MarcinDublański
MaciejGawron
JakubKonieczny
MaciejMachulec
JakubOćwieja
KarolStrzałkowski
14–18.MikołajBińkowski23
KarolDaszkiewicz
ŁukaszMazurek
MaciejWawro
KarolŻebrowski
19–21.MichałJastrzębski22
JakubOsękowski
MichałSosnowski
22–23.MałgorzataBladoszewska20wyróżnienia
JoachimJelisiejew
24–37.MarcinAndrychowicz18
RadosławBurny
MikołajDądela
MichałDereziński
PatrykDrobiński
JakubKallas
KarolKonaszyński
SzymonMajewski
KrzysztofOpalski
DamianOrlef
SebastianRuszkowski
WojciechŚmietanka
RadosławWądołowski
MaciejWeksej
38–42.KrzysztofDanielowski17
DariuszGrala
JacekJendrej
MarcinKościelnicki
BłażejOsiński
43.DamianLeśniak16

Lista finalistów

nrimięnazwiskoklasaszkołamiejscowość
1.MarcinAndrychowiczIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
2.MariuszBacińskiIIIII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii KonopnickiejOpole
3.MichałBiałończykIIIV LO im. Augusta WitkowskiegoKraków
4.MikołajBińkowskiIII LO im. Króla Jana III SobieskiegoKraków
5.MałgorzataBladoszewskaIIIXIII LOSzczecin
6.JarosławBłasiokIVIII LO im. M. Skłodowskiej-CurieKatowice
7.BenedyktBłaszkiewiczIIV LOBielsko-Biała
8.JakubBochińskiIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
9.JoannaBogdanowiczIIXIII LOSzczecin
10.TomaszBogdańskiIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
11.MaciejBrzeskiIII LO im. Stanisława DuboisKoszalin
12.RadosławBurnyIILO im. Marszałka Stanisława MałachowskiegoPłock
13.JakubCabanIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
14.PrzemysławChojeckiIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
15.JanuszDagielIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
16.KrzysztofDanielowskiIIIV LO im. Augusta WitkowskiegoKraków
17.KarolDaszkiewiczIIIIII LO im. Marynarki WojennejGdynia
18.MikołajDądelaIIIII LO im. Prof. K. MorawskiegoPrzemyśl
19.MichałDerezińskiIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
20.PiotrDobelIIII LO im. Juliusza SłowackiegoPrzemyśl
21.AndrzejDorobisz3Gimnazjum nr 2 im. Adama MickiewiczaKraków
22.PatrykDrobińskiIZSO nr 6, VI LO im. Jana i Jędrzeja ŚniadeckichBydgoszcz
23.TomaszDubikowskiIIIV LO im. Augusta WitkowskiegoKraków
24.MarcinDublańskiIIII LO im. Edwarda DembowskiegoZielona Góra
25.PawełDuchIIII LO im. J. ŚniadeckiegoDzierżoniów
26.DominikDudzikIIV LO im. Augusta WitkowskiegoKraków
27.JanDukIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
28.MaciejDulęba1Gimnazjum Dwujęzyczne nr 49 we WrocławiuWrocław
29.AnetaFabijańskaIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
30.MichałFrankiewiczIIII LO im. Tadeusza KościuszkiKonin
31.MaciejGawronIIIV LO im. Augusta WitkowskiegoKraków
32.KrzysztofGogolewskiIIII LO im. Hugona KołłątajaKrotoszyn
33.ŁukaszGoliszewskiIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
34.JakubGorczycaIIII LOZabrze
35.DariuszGralaIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
36.BartoszGruszeckiIIII LO im. Mikołaja KopernikaKrosno
37.PiotrHeldIII LO im. Króla Jana III SobieskiegoKraków
38.PrzemysławHorbanIIIVIII LO im. M. Skłodowskiej-CurieKatowice
39.StanisławJanikowskiIIII LO im. Tadeusza KościuszkiŁomża
40.KatarzynaJastrzębska3Gimnazjum Nr 16Szczecin
41.MichałJastrzębskiIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
42.JoachimJelisiejewIII LO im. Adama MickiewiczaBiałystok
43.JacekJendrejIIIII LO im. Unii LubelskiejLublin
44.SzymonJędrzejewskiIIIVI LO im. Jana KochanowskiegoRadom
45.PrzemysławJurewiczIIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
46.JakubKallasIIIIII LO im. Marynarki WojennejGdynia
47.MartaKamińskaIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
48.AdamKanigowskiIIIV LO im. Tadeusza KościuszkiToruń
49.MichałKawiakIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
50.TomaszKobosIIIV LO im. Augusta WitkowskiegoKraków
51.TomaszKociumakaIV LO im. A. StrugaGliwice
52.KarolKonaszyńskiIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
53.JakubKoniecznyIIV LO im. Augusta WitkowskiegoKraków
54.PrzemysławKosiorekIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
55.MarcinKościelnickiIII LO im. J. SłowackiegoChorzów
56.ŁukaszKrakowiakIIIV LO im. Tadeusza KościuszkiToruń
57.MiłoszKrupskiIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
58.AleksanderKubicaIIV LOBielsko-Biała
59.BolesławKulbabińskiIII LO im. Stefana ŻeromskiegoKielce
60.TomaszKulczyńskiIIIZSO nr 6, VI LO im. Jana i Jędrzeja ŚniadeckichBydgoszcz
61.MariuszKuligIIIIV LO im. Tadeusza KościuszkiToruń
62.MarcinKurczychIIII LO im. Stefana ŻeromskiegoKielce
63.DamianLeśniakIIV LO im. Augusta WitkowskiegoKraków
64.GabrielListowskiIIII LOZabrze
65.MaciejMachulecIIIV LO im. Augusta WitkowskiegoKraków
66.SzymonMajewskiIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
67.PawełMarczewskiIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
68.MarekMarkiewiczIIIV LO im. Augusta WitkowskiegoKraków
69.SzymonMatejczykIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
70.PrzemysławMazurIIII LO im. Króla Jana III SobieskiegoKraków
71.ŁukaszMazurekIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
72.JakubOćwiejaIV LOBielsko-Biała
73.KarolOlszewskiIIIZSO nr 6, VI LO im. Jana i Jędrzeja ŚniadeckichBydgoszcz
74.KrzysztofOpalskiIIILXVII LO im. Jana Nowaka-JeziorańskiegoWarszawa
75.KrzysztofOpolskiIIII LO im. Marii DąbrowskiejPłock
76.DamianOrlef2Gimnazjum Nr 3Zabrze
77.JakubOsękowskiIIIIII LO im. Adama MickiewiczaWrocław
78.BłażejOsińskiIIIZSO nr 6, VI LO im. Jana i Jędrzeja ŚniadeckichBydgoszcz
79.RobertPałubaIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
80.AdrianPanasiukIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
81.TomaszPawłowskiIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
82.TomaszPerekIIIII LOJaworzno
83.MateuszPlutaIIIV LO im. Augusta WitkowskiegoKraków
84.RobertPytlakIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
85.JarosławPyzikIIIII LO im. Króla Jana III SobieskiegoKraków
86.DominikRastawickiIIIIII LO im. Adama MickiewiczaWrocław
87.MaciejReichIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
88.DamianRusakIII LO im. Tadeusza KościuszkiLegnica
89.SebastianRuszkowski5ZSO Gimnazjum i Liceum AkademickieToruń
90.AdamRyterskiIIIXIII LOSzczecin
91.MaciejRzeszut3Gimnazjum nr 16Warszawa
92.AleksanderSadeckiIII LO im. Króla Jana III SobieskiegoKraków
93.MichałSapalskiIV LO im. Augusta WitkowskiegoKraków
94.MarekSiemdajIIIII LO im. Marii Skłodowskiej-CurieGorzów Wlkp.
95.GrzegorzSikorskiIIIV LO im. Augusta WitkowskiegoKraków
96.JakubSkiepkoIIIII LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Białystok
97.PiotrSmulewiczIIILO im. Bolesława PrusaSkierniewice
98.MichałSosnowskiIXIII LOSzczecin
99.KarolStrzałkowskiIIIVIII Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-CurieKatowice
100.UrszulaSwianiewiczIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
101.PiotrSzcześniakII LO im. Stefana ŻeromskiegoKielce
102.TomaszSzumnyIIIIV LO im. Tadeusza KościuszkiToruń
103.WojciechŚlusarczykIIVIII LO im. Adama MickiewiczaPoznań
104.WojciechŚmietankaIIIIII LO im. Marynarki WojennejGdynia
105.WitoldŚwiątkowskiIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
106.MateuszTopolewskiIIIV LO im. Tadeusza KościuszkiToruń
107.PawełTotońIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
108.JacekTrepkowskiIIIV LO im. Augusta WitkowskiegoKraków
109.TomaszWalenciakIIIVIII LO im. Adama MickiewiczaPoznań
110.PiotrWalukIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
111.PiotrWasilewskiIIIXIII LOSzczecin
112.MaciejWawroIIII LO im. Mikołaja KopernikaJarosław
113.RadosławWądołowskiIIII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii KonopnickiejOpole
114.MaciejWeksejIIIXIII LOSzczecin
115.JagnaWiśniewskaIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
116.JakubWitaszekIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
117.JarosławWódkaIIII LO im. Władysława BroniewskiegoBełchatów
118.KrzysztofWróbelIIIII LO im. Marynarki WojennejGdynia
119.WojciechZarembaIIII LO im. Adama MickiewiczaKluczbork
120.KamilZychIIX Liceum OgólnokształcąceBytom
121.KarolŻebrowskiIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
122.TomaszŻuchowskiIIZSO nr 6, VI LO im. Jana i Jędrzeja ŚniadeckichBydgoszcz
123.TomaszŻurkowskiIIII LOSwarzędz