59 Olimpiada Matematyczna

Zawody I stopnia

Zawody I stopnia LIX Olimpiady zakończyły się 10 grudnia 2007 — upłynął wtedy termin przysyłania zadań z III serii. Można zapoznać się z zadaniami i ich rozwiązaniami.


Zawody II stopnia

Zawody II stopnia odbyły się 22 i 23 lutego. Dostępne są zadania z rozwiązaniami.


Zawody III stopnia

Finał LIX Olimpiady odbył się w Rzeszowie w dniach 9–12 kwietnia 2008 (środa–sobota). Zawody trwały dwa pierwsze dni (środa–czwartek). Zadania rozwiązywano w salach Politechniki Rzeszowskiej. Można zapoznać się z zadaniami i ich rozwiązaniami

Uroczyste zakończenie LIX Olimpiady Matematycznej odbyło się w sobotę, 12 kwietnia, w Sali Koncertowej Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Nagrodzeni w LIX Olimpiadzie

Liczby w czwartej kolumnie oznaczają sumy punktów (na 36 możliwych).

1.PrzemysławMazur36nagroda I stopnia
2-3.JakubKonieczny32nagrody II stopnia
KarolŻebrowski
4.JacekJendrej31
5.SzymonMajewski26nagrody III stopnia
6.RadosławBurny24
7.JakubOćwieja23
8.DamianOrlef21
9–15.PatrykDrobiński18nagrody IV stopnia
TomaszKociumaka
JoachimJelisiejew
MaciejDulęba
AdamKanigowski
MichałKawiak
AleksanderKubica
16–19.ŁukaszMazurek17
KarolKonaszyński
DanielMalinowski
KonradWiniarski
20.MichałSosnowski14.wyróżnienia
21–31 JoannaBogdanowicz12.
Jacek Domagała
Andrzej Dorobisz
Mikołaj Frączyk
Szymon Kanonowicz
Jakub Katarzyński
KrzysztofOpolski
RobertPałuba
Damian Rusak
Jakub Tlałka
RadosławWądołowski
32–33Robert Pytlak11.
Piotr Waluk
34.Kamil Zych10


Lista finalistów

nrimięnazwiskoklasaszkołamiejscowość
1.MaciejAndrejczukIIII LO im.Adama MickiewiczaBiałystok
2.MarcinAndrychowiczIIIXIV LO im.Stanisława StaszicaWarszawa
3.Piotr AndrzejakIII LO im. Mikołaja KopernikaLubin
4.PrzemysławBienias IIII LO im. Mikołaja KopernikaŁódź
5.MikołajBińkowskiIIII Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III SobieskiegoKraków
6.BenedyktBłaszkiewiczIIIV Liceum OgólnokształcąceBielsko-Biała
7.MarcinBodych IIIII LO im. Stefana ŻeromskiegoSieradz
8.JoannaBogdanowiczIIIXIII LOSzczecin
9.MagdalenaBojarskaIXIV LO im.Stanisława StaszicaWarszawa
10.RadosławBurnyIIILO im.Marszałka Stanisława MałachowskiegoPłock
11.MichałChrzaszczewskiIIIXIII LOSzczecin
12.JanuszDagielIIIXIV LO im.Stanisława StaszicaWarszawa
13.HyginDelimatIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
14.TomaszDobrzyckiIIII L.O. im.Mikołaja KopernikaLeszno
15.JacekDomagałaIIIIX Liceum Ogólnokształcące im. C.K. NorwidaCzęstochowa
16.KrzysztofDopieraIIXIII LOSzczecin
17.AndrzejDorobiszIV Liceum Ogólnokształcące im. A. WitkowskiegoKraków
18.Patryk DrobińskiIISZO nr 6, VI Liceum Ogólnokształcące im. J.J.ŚniadeckichBydgoszcz
19.DominikDudzikIIIV Liceum Ogólnokształcące im. A. WitkowskiegoKraków
20.MaciejDulęba249 GimnazjumWrocław
21.AdamDziedzicIIXIII LOSzczecin
22.MichałFeret IIIII LO im. Joachima ChreptowiczaOstrowiec Świętokrzyski
23.MikołajFrączykII I Liceum OgólnokształcąceKatowice
24.MaciejGałązkaIIZespół Szkół Ogólnokształcących, LO, im. KENStalowa Wola,37-450, ul. Staszica 5
25.PiotrGodlewskiIIVI LO im.Jana KochanowskiegoRadom
26.MichałGołębiowskiIIII SLO im.Maharadży Jam Saheba Digvijay SinhjiWarszawa
27.JakubGorczycaIIIII Liceum OgólnokształcąceZabrze
28.PiotrGórskiIIIXIV LO im.Stanisława StaszicaWarszawa
29.Michał GregorczykIIIZSO nr 2, IV Liceum Ogóln. im. Marii Skłodowskiej-CurieOlsztyn
30.SzymonGutIIV Liceum Ogólnokształcące im. A. StrugaGliwice
31.JanJakubikIIIII LO im. Adama MickiewiczaWrocław
32.Katarzyna JastrzębskaIXIII LOSzczecin
33.JoachimJelisiejewIIII LO im.Adama MickiewiczaBiałystok
34.JacekJendrejIIIIII LO im. Unii LubelskiejLublin, 20-005, Plac Wolności 4
35.ŁukaszJezusekIIIII Liceum Ogólnokształcące im. A.F. ModrzewskiegoRybnik
36.Mateusz JędrzejewskiIIIII LO im.Mar.Woj. Gdynia
37.AdamKanigowskiIIIIV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza KościuszkiToruń
38.Szymon KanonowiczIZespół Szkół UMK Gimnazjum i Liceum AkademickieToruń
39.ArturKasprzak III LO im. Mikołaja KopernikaŁódź
40.JakubKatarzyńskiIIIII Liceum Ogólnokształcące im. A.F. ModrzewskiegoRybnik
41.MichałKawiakIIIXIV LO im.Stanisława StaszicaWarszawa
42.TomaszKłeczekIIV Liceum Ogólnokształcące im. A. WitkowskiegoKraków
43.TomaszKociumakaIIV Liceum Ogólnokształcące im. A. StrugaGliwice
44.KarolKonaszyńskiIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
45.JakubKoniecznyIIIV Liceum Ogólnokształcące im. A. WitkowskiegoKraków
46.MarcinKościelnickiIIII Liceum Ogólnokształcące im. J. SłowackiegoChorzów
47.ŁukaszKrakowiakIIIIV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza KościuszkiToruń
48.MiłoszKrupskiIIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
49.AleksanderKubicaIIIV Liceum OgólnokształcąceBielsko-Biała
50.MateuszKubicaIIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
51.BolesławKulbabiński IIII LO im. Stefana ŻeromskiegoKielce
52.JakubKurekIIIXIV LO im.Stanisława StaszicaWarszawa
53.Tuan AnhLeIIXXXIII LO im.Mikołaja KopernikaWarszawa
54.DamianLeśniakIIIV Liceum Ogólnokształcące im. A. WitkowskiegoKraków
55.PiotrLewandowski IIILO im. Bolesława PrusaSkierniewice
56.AnnaLewickaIZespół Szkół Stowarz. Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej im. Kard. Prym. Augusta HlondaChorzów
57.Bartosz LewińskiIIIIII LO im.Mar.Woj. Gdynia
58.GrzegorzŁośIIII LO im.C.K. NorwidaBydgoszcz
59.SzymonMajewskiIIIXIV LO im.Stanisława StaszicaWarszawa
60.DanielMalinowskiIIVIII Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-CurieKatowice
61.MichałMasztalskiIIILiceum Ogólnokształcące św. Marii MagdalenyPoznań
62.PrzemysławMazurIIIII Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III SobieskiegoKraków
63.ŁukaszMazurekIIIXIV LO im.Stanisława StaszicaWarszawa
64.SzymonMigaczIIIV Liceum OgólnokształcąceBielsko-Biała
65.MarekMilowskiIIV Liceum Ogólnokształcące im. A. WitkowskiegoKraków
66.PawełMorkiszIIIV Liceum OgólnokształcąceBielsko-Biała
67.AndrzejMoskalIIIII LO im. Adama MickiewiczaWrocław
68.DorotaMoskalIIIIII LO im. Adama MickiewiczaWrocław
69.DanutaNiedziałkowska III LO im. Władysława BroniewskiegoBełchatów
70.JakubNogłyIIIV Liceum OgólnokształcąceBielsko-Biała
71.RobertObrykIIIV Liceum Ogólnokształcące im. A. WitkowskiegoKRAKÓW
72.MarcinOczeretkoIIII LO im. Tadeusza KościuszkiLegnica
73.JakubOćwiejaIIV Liceum OgólnokształcąceBielsko-Biała
74.TomaszOdrzygóźdźIIIXIV LO im.Stanisława StaszicaWarszawa
75.DamianOlczykIIII LO im. Lotników PolskichOlesno
76.CezaryOlszowiecIIIV Liceum Ogólnokształcące im. A. WitkowskiegoKraków
77.KrzysztofOpolskiIIII LO im.Marii DąbrowskiejPłock
78.DamianOrlef3Gimnazjum Nr 3Zabrze
79.Jakub PachockiIIII LO im. Marynarki WojennejGdynia
80.RobertPałubaIIIXIV LO im.Stanisława StaszicaWarszawa
81.MarcinParkitnyIIIVIII Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-CurieKatowice
82.TomaszPawłowskiIIXIV LO im.Stanisława StaszicaWarszawa
83.Anna PiekarskaIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
84.MaciejPieńkoszIIIXIV LO im.Stanisława StaszicaWarszawa
85.PawełPietrzyckiIIII LO im. Kr. Stanisława LeszczyńskiegoJasło, 38-200, ul. Czackiego 4
86.RobertPytlakIIIXIV LO im.Stanisława StaszicaWarszawa
87.RobertRosołekIIILXVII LO im.Jana Nowaka-JeziorańskiegoWarszawa
88.RafałRucińskiIIXIII LOSzczecin
89.DamianRusakIIII LO im. Tadeusza KościuszkiLegnica
90.MichałSapalskiIIV Liceum Ogólnokształcące im. A. WitkowskiegoKraków
91.Maciej SatkiewiczIIIII LO im. Meszka I Szczecin
92.JakubSkiepkoIIIIII LO im.Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Białystok
93.MateuszSkomraILO im. Jana Pawła II, Sióstr PrezentekRzeszów, 35-010, ul. ks. Jałowego 1
94.JakubSmajekIIIVIII Liceum Ogólnokształcące im. S.WyspiańskiegoKraków
95.Piotr JakubSobczykIIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
96.GrzegorzSołoduchaIIIXIV LO im.Stanisława StaszicaWarszawa
97.MichałSosnowskiIIXIII LOSzczecin
98.TomaszStróżakIIIII LO im. Jana ZamoyskiegoLublin,20-075 ul. Ogrodowa 16
99.PiotrSuwaraIXIV LO im.Stanisława StaszicaWarszawa
100.GrzegorzSwatowskiIIIII LO im.M. Skłodowskiej-CurieGorzów Wlkp.
101.BartoszSzabuckiIIIV Liceum Ogólnokształcące im. A. WitkowskiegoKraków
102.JacekSzczerbińskiIIIII Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III SobieskiegoKraków
103.PiotrSzcześniak III LO im. Stefana ŻeromskiegoKielce
104.Jakub ŚlęzakIIIII LO przy Zespole Szkół Nr 2 im. H. KołłątajaWałbrzych
105.WojciechŚlusarczykIIIVIII L.O. im. Adama MickiewiczaPoznań
106.JakubTarnawskiIIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
107.RadosławTekielaIZespół Szkół UMK Gimnazjum i Liceum AkademickieToruń
108.JakubTlałkaIIXIV LO im.Stanisława StaszicaWarszawa
109.MarcinTomiakIIII LO im. E.DembowskiegoZielona Góra
110.PawełTotońIII LO im. S.ŻeromskiegoJelenia Góra
111.PiotrWalukIIXIV LO im.Stanisława StaszicaWarszawa
112.PawełWanatIIV Liceum Ogólnokształcące im. A. WitkowskiegoKraków
113.RadosławWądołowskiIIIII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii KonopnickiejOpole
114.KonradWiniarskiIIII Liceum Ogólnokształcące im. K. BrodzińskiegoTarnów
115.JakubWitaszekIIXIV LO im.Stanisława StaszicaWarszawa
116.JakubWojcieszekIIIXIII LOSzczecin
117.ZbigniewWojnaIIIXIV LO im.Stanisława StaszicaWarszawa
118.PiotrWojtaszewskiIIXIV LO im.Stanisława StaszicaWarszawa
119.Łukasz WołochowskiIIIIII LO im.Mar.Woj. Gdynia
120.Krzysztof WróbelIIIIII LO im.Mar.Woj. Gdynia
121.MikołajZaborowskiIIIV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza KościuszkiToruń
122.MichałZającIIPubliczne Gimnazjum nr 2 im. J. KorczakaBrzesko
123.KamilZychIIIPaństwowe Szkoły Budownictwa - Zespół Szkół, X LOBytom
124.KarolŻebrowskiIIIXIV LO im.Stanisława StaszicaWarszawa
125.KonradŻołnaIIV Liceum Ogólnokształcące im. A. WitkowskiegoKraków
126.TomaszŻórawikIIIII LO im. Adama MickiewiczaWrocław