60 Olimpiada Matematyczna

Finał LX Olimpiady Matematycznej odbył się w dniach 21 - 25 kwietnia 2009 roku we Wrocławiu. Zawody zostały przeprowadzone 22 i 23 kwietnia w XII Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego, a uroczystość wręczenia nagród - 25 kwietnia na Politechnice Wrocławskiej.

Dostępne są zadania z III stopnia wraz z rozwiązaniami.


Nagrodzeni w LX Olimpiadzie

(wyniki ostateczne po rozpatrzeniu odwołań)

Liczby w czwartej kolumnie oznaczają sumy punktów (na 36 możliwych).

1. Jakub Oćwieja 31 nagrody I stopnia
2. Tomasz Kociumaka 29
3. Damian Orlef 26 nagrody II stopnia
4. Jakub Witaszek 23
5. Karol Konaszyński 22
6. Tomasz Pawłowski 20 nagrody III stopnia
7. - 11. Jarosław Błasiok 18
Sylwester Błaszczuk
Mikołaj Frączyk
Szymon Kanonowicz
Maciej Rzeszut
12. Jakub Pachocki 17
13. - 14. Anna Lewicka 16
Anna Piekarska
15. - 19. Szymon Gut 14 wyróżnienia
Szymon Kubicius
Piotr Suwara
Paweł Wanat
Michał Zając
20. - 22. Patryk Drobiński 13
Maciej Mielczarek
Jakub Tlałka
23. - 25. Mikołaj Bińkowski 12
Katarzyna Jastrzębska
Michał Sapalski
26. - 29. Adam Polak 11
Łukasz Rajkowski
Rafał Ruciński
Piotr Waluk

Lista finalistów

nr imię nazwisko klasa szkoła miejscowość
1 Piotr Andrzejak 3 I LO im. Mikołaja Kopernika Lubin
2 Mikołaj Bińkowski 3 II LO im. Króla Jana III Sobieskiego Kraków
3 Jarosław Błasiok 3 VIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie Katowice
4 Sylwester Błaszczuk 3 II LO im. Joachima Chreptowicza Ostrowiec Świętokrzyski
5 Filp Borowiec 1 I LO im. Stefana Żeromskiego Kielce
6 Rafał Bystrzycki 3 XIV LO im.Stanisława Staszica Warszawa
7 Rafał Chojna 2 Prywatne LO im. Królowej Jadwigi w Lublinie Lublin
8 Łukasz Chrzanowski 2 XIV LO im. Polonii Belgijskiej Wrocław
9 Paweł Czerniawski 2 XIV LO im.Stanisława Staszica Warszawa
10 Aleksander Doan 3 XIV LO im.Stanisława Staszica Warszawa
12 Tomasz Dobrzycki 3 II L.O. im. Mikołaja Kopernika Leszno
12 Krzysztof Dopiera 3 XIII LO Szczecin
13 Andrzej Dorobisz 2 V LO im. A. Witkowskiego Kraków
14 Patryk Drobiński 3 VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich Bydgoszcz
15 Marta Drozdek 3 VIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie Katowice
16 Łukasz Drwięga 1 V LO Bielsko-Biała
17 Mateusz Duch 3 I LO im. Jędrzeja Śniadeckiego Dzierżoniów
18 Maciej Dulęba 3 Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej Wrocław
19 Adam Dziedzic 3 XIII LO Szczecin
20 Mateusz Dzwonek 3 I LO im. Władysława Broniewskiego Bełchatów
21 Marcin Fatyga 3 I LO im. Stefana Żeromskiego Kielce
22 Adam Fleszar 3 I LO im. Króla Wł. Jagiełły Dębica
23 Mikołaj Frączyk 3 I LO im. M. Kopernika Katowice
24 Paweł Garncarek 3 II PLO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej Opole
25 Maciej Gałązka 3 Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO, im. KEN Stalowa Wola
26 Bartosz Głowinkowski 2 XIV LO im. Polonii Belgijskiej Wrocław
27 Piotr Godlewski 3 VI LO im.Jana Kochanowskiego Radom
28 Szymon Gut 3 V LO im. A. Struga Gliwice
29 Krzysztof Hajto 3 V LO Bielsko-Biała
30 Damian Hałas 3 I LO im St. Staszica Lublin
31 Piotr Held 3 II LO im. Króla Jana III Sobieskiego Kraków
32 Grzegorz Jabłoński 3 Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO, im. KEN Stalowa Wola
33 Natalia Jarząbek 2 V LO im. A. Witkowskiego Kraków
34 Katarzyna Jastrzębska 2 XIII LO Szczecin
35 Piotr Jaszkowski 2 I LO im. Bolesława Chrobrego Piotrków Trybunalski
36 Marcin Jedynak 3 XIV LO im.Stanisława Staszica Warszawa
37 Przemysław Juda 2 I LO im. Władysława Broniewskiego Bolesławiec
38 Łukasz Kalinowski 2 I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida Bydgoszcz
39 Marta Kamińska 3 XIV LO im.Stanisława Staszica Warszawa
40 Tomasz Kamiński 3 XIV LO im.Stanisława Staszica Warszawa
41 Szymon Kanonowicz 2 ZS UMK Gimnazjum i Liceum Akademickie Toruń
42 Adam Karczmarz 3 Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO, im. KEN Stalowa Wola
43 Artur Kasprzak 3 I LO im. Mikołaja Kopernika Łódź
44 Tomasz Kisielewski 3 V LO im. A. Witkowskiego Kraków
45 Tomasz Kłeczek 3 V LO im. A. Witkowskiego Kraków
46 Tomasz Kociumaka 3 V LO im. A. Struga Gliwice
47 Karol Konaszyński 3 XIV LO im. Polonii Belgijskiej Wrocław
48 Łukasz Kowalewski 2 XIII LO Szczecin
49 Szymon Kubicius 1 LO Towarzystwa Ewangelickiego Cieszyn
50 Janusz Kudełka 3 VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich Bydgoszcz
51 Adam Kunysz 3 XII LO im. Bolesława Chrobrego Wrocław
52 Kamil Kuźmicki 3 V LO im. A. Witkowskiego Kraków
53 Anna Lewicka 2 Zespół Szkół Stowarz. Rodzin Katolickich Archid. Katowickiej im. Kard. Prym. Augusta Hlonda Chorzów
54 Sebastian Lisiewski 2 VIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie Katowice
55 Mateusz Litwin 3 III LO im. Marynarki Wojennej Gdynia
56 Joanna Luc 3 V LO im. A. Witkowskiego Kraków
57 Mateusz Łodziński 3 XIV LO im.Stanisława Staszica Warszawa
58 Daniel Malinowski 3 VIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie Katowice
59 Piotr Markowski 2 XIV LO im. Polonii Belgijskiej Wrocław
60 Michał Marschall 3 XIV LO im.Stanisława Staszica Warszawa
61 Maciej Mielczarek 3 XIII LO Szczecin
62 Marek Milowski 3 V LO im. A. Witkowskiego Kraków
63 Marek Milwicz 3 II L.O. im. Kamila Krzysztofa Baczyńskiego Konin
64 Wojciech Nadara 3 Gimnazjum nr 42 Warszawa
65 Sławomir Niajko 2 XIII LO Szczecin
66 Karol Nienałtowski 3 I LO im. Bolesława Chrobrego Piotrków Trybunalski
67 Michał Niewiadomski 3 III LO im. Unii Lubelskiej Lublin
68 Krzysztof Nowicki 3 XIV LO im. Polonii Belgijskiej Wrocław
69 Jakub Oćwieja 3 V LO Bielsko-Biała
70 Krzysztof Opolski 3 III LO im.Marii Dąbrowskiej Płock
71 Damian Orlef 1 III LO Zabrze
72 Krzysztof Pachacz 2 Zespół Szkół Ogólnokształcących, LO, im. KEN Stalowa Wola
73 Jakub Pachocki 2 III LO im. Marynarki Wojennej Gdynia
74 Łukasz Patyna 1 ZS UMK Gimnazjum i Liceum Akademickie Toruń
75 Tomasz Pawłowski 3 I LO im.I Dywizji Kościuszkowskiej Piaseczno
76 Anna Piekarska 2 XIV LO im. Polonii Belgijskiej Wrocław
77 Adam Polak 3 V LO im. A. Witkowskiego Kraków
78 Jan Pulikowski 3 L.O. św.Marii Magdaleny Poznań
79 Łukasz Rajkowski 2 XIV LO im.Stanisława Staszica Warszawa
80 Jakub Rohleder 2 XIV LO im. Polonii Belgijskiej Wrocław
81 Krzysztof Romanowski 3 III LO im. A. Mickiewicza Tarnów
82 Rafał Ruciński 3 XIII LO Szczecin
83 Maciej Rzeszut 2 XIV LO im.Stanisława Staszica Warszawa
84 Michał Sapalski 3 V LO im. A. Witkowskiego Kraków
85 Piotr Suwara 2 XIV LO im.Stanisława Staszica Warszawa
86 Piotr Szcześniak 3 I LO im. Stefana Żeromskiego Kielce
87 Łukasz Szydełko 2 V LO Bielsko-Biała
88 Radosław Tekiela 2 ZS UMK Gimnazjum i Liceum Akademickie Toruń
89 Jakub Tlałka 3 XIV LO im.Stanisława Staszica Warszawa
90 Paweł Totoń 2 I LO im. Stefana Żeromskiego Jelenia Góra
91 Martha Ubik 3 II LO im. Króla Jana III Sobieskiego Kraków
92 Piotr Waluk 3 XIV LO im.Stanisława Staszica Warszawa
93 Paweł Wanat 3 V LO im. A. Witkowskiego Kraków
94 Mateusz Wasilewski 3 VIII LO im.Władysława IV Warszawa
95 Jakub Witaszek 3 XIV LO im.Stanisława Staszica Warszawa
96 Urszula Włodkowska 2 XIV LO im.Stanisława Staszica Warszawa
97 Piotr Wojtaszewski 3 XIV LO im.Stanisława Staszica Warszawa
98 Michał Wódka 3 XIV LO im.Stanisława Staszica Warszawa
99 Karol Wychowaniec 3 XIV LO im.Stanisława Staszica Warszawa
100 Michał Zając 3 Publiczne Gimnazjum nr 2 im. J. Korczaka Brzesko
101 Konrad Żołna 3 V LO im. A. Witkowskiego Kraków

Wyróżnieni po II stopniu LX Olimpiady Matematycznej

imię nazwisko szkoła miejscowość
Łukasz Biniek I LO Bystrzyca Kłodzka
Wiktor Janas XIV LO Wrocław
Aleksander Kędzierski XIII LO Szczecin
Bartosz Kolasa II LO Lubin
Ignacy Lipka XIV LO Warszawa
Maciek Marówka XIV LO Wrocław
Piotr Świerczyński VIII LO Katowice
Jakub Wichrowski I LO Grudziądz
Jakub Włódarczak IX LO Bydgoszcz
Piotr Żurkowski VIII LO Poznań
Piotr Klukowski XIII LO Szczecin
Artur Kraska I LO Bydgoszcz
Szymon Sidor III LO Gdynia