61 Olimpiada Matematyczna

Zawody I stopnia

Zawody I stopnia LXI Olimpiady zakończyły się 3 grudnia 2009 — upłynął wtedy termin przysyłania zadań z III serii. Można zapoznać się z zadaniami i ich rozwiązaniami.


Zawody II stopnia

Zawody II stopnia odbyły się 19 i 20 lutego 2010. Dostępne są zadania z rozwiązaniami.


Zawody III stopnia

Finał LXI Olimpiady odbył się w Stalowej Woli w dniach 9–12 kwietnia 2010 (środa–sobota). Zawody trwały dwa pierwsze dni (środa–czwartek). Zadania rozwiązywano w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej. Można zapoznać się z zadaniami i ich rozwiązaniami

Uroczyste zakończenie LXI Olimpiady Matematycznej odbyło się w sobotę, 24 kwietnia, w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN. Przyznano jedną nagrodę pierszego stopnia, sześć nagród drugiego stopnia, jedenaście nagród trzeciego stopnia i piętnaście wyróżnień.

Nagrodzeni w LXI Olimpiadzie

imię i nazwiskol. punktównagroda
Damian Orlef 36 I
Michał Miśkiewicz 24 II
Michał Zając 24 II
Filip Borowiec 23 II
Szymon Kanonowicz 23 II
Michał Matusiak 23 II
Piotr Suwara 23 II
Wojciech Nadara 21 III
Łukasz Rajkowski 20 III
Szymon Kubicius 19 III
Maciej Dulęba 18 III
Piotr Jaszkowski 18 III
Teodor Jerzak 18 III
Rafał Chojna 17 III
Mateusz Skomra 17 III
Roman Stasiński 17 III
Piotr Derkowski 16 III
Łukasz Patyna 16 III
Tomasz Cieśla 14 wyróżnienie
Anna Lewicka 14 wyróżnienie
Anna Piekarska 14 wyróżnienie
Magdalena Bojarska 13 wyróżnienie
Andrzej Dorobisz 12 wyróżnienie
Łukasz Drwięga 12 wyróżnienie
Piotr Kawałek 12 wyróżnienie
Paulina Konojacka 12 wyróżnienie
Sebastian Lisiewski 12 wyróżnienie
Adam Obuchowicz 12 wyróżnienie
Tomasz Pełka 12 wyróżnienie
Wojciech Porowski 12 wyróżnienie
Kamil Rychlewicz 12 wyróżnienie
Anna Siennicka 12 wyróżnienie
Jan Wójcik 12 wyróżnienie

Lista finalistów

1.Rami MarcinAyoushIILO im. Marii Curie-SkłodowskiejMaków Maz.
2.PiotrBejdaIV LO im. A. Witkowskiego w KrakowieKraków
3.GrzegorzBiałekIZespół Szkół Ogólnokształcących nr 6, VI LO im. Jana i Jędrzeja ŚniadeckichBydgoszcz
4.ŁukaszBiniekIIII LO im. Powstańców ŚląskichBystrzyca Kłodzka
5.MagdalenaBojarskaIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
6.FilipBorowiecIII LO im. Stefana ŻeromskiegoKielce
7.KarolinaBorowskaIIIII LO im. KENPuławy
8.TomaszBulkaIIV LO im. A. Witkowskiego w KrakowieKraków
9.DominikBurekIIII LO im. A. MickiewiczaTarnów
10.RafałChojnaIIPrywatne LO im. Królowej Jadwigi w LublinieLublin
11.PaulinaCholewikIIIV LOBielsko-Biała
12.ŁukaszChrzanowskiIIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
13.AdamChudziakIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
14.TomaszCieślaIIIII LO im. S. BatoregoChorzów
15.JakubCzarnowiczIIV LO im. A. Witkowskiego w KrakowieKraków
16.KonradCzechowskiIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
17.PawełCzerniawskiIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
18.DawidDąbrowskiIIIIII LO im. Marynarki Wojennej RPGdynia
19.PiotrDerkowskiIII LO im. A. MickiewiczaKluczbork
20.AleksandraDolotIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
21.AndrzejDorobiszIIIV LO im. A. Witkowskiego w KrakowieKraków
22.ŁukaszDrwięgaIIV LOBielsko-Biała
23.MaciejDulębaIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
24.MaciejFoksIIV LOBielsko-Biała
25.MichałFrejIIZespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Gimnazjum i Liceum AkademickieToruń
26.AdrianGąsiorowskiIII LO im. St. DuboisKoszalin
27.WojciechGórnyIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
28.MarcinGrzybIIICXXII LO im. Ignacego DomeykiWarszawa
29.GrzegorzGuśpielIIIV LO im. A. Witkowskiego w KrakowieKraków
30.PawełGuzIIIZespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, II LO im. K.I. GałczyńskiegoOlsztyn
31.MarcinJakielIII LOKrosno
32.KatarzynaJanochaIV LO im. A. Witkowskiego w KrakowieKraków
33.NataliaJarząbekIIIV LO im. A. Witkowskiego w KrakowieKraków
34.PiotrJaszkowskiIIII LO im. Bolesława ChrobregoPiotrków Trybunalski
35.TeodorJerzakIIV LORzeszów
36.ŁukaszJoczIII LO im. Adama MickiewiczaBiałystok
37.MateuszJoczIIIIII LO im. K.K.BaczyńskiegoBiałystok
38.ŁukaszKalinowskiIIII LO im. Cypriana Kamila NorwidaBydgoszcz
39.SzymonKanonowiczIIIZespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Gimnazjum i Liceum AkademickieToruń
40.MikołajKasprzakIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
41.KarolKaszuba2Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 42Warszawa
42.PiotrKawałekILO Sióstr PrezentekRzeszów
43.AleksanderKędzierskiIIIXIII LOSzczecin
44.BartłomiejKielakIIXXVII LO im. Tadeusza CzackiegoWarszawa
45.KrzysztofKleinerIV LO im. A. Witkowskiego w KrakowieKraków
46.PaulinaKonojackaIIII LO im Ziemi KujawskiejWłocławer
47.KarolKowalskiIIIZespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, II LO im. K.I. GałczyńskiegoOlsztyn
48.SzymonKubiciusIILO Towarzystwa EwangelickiegoCieszyn
49.MariuszKubkowskiIIILO im. Marii DąbrowskiejŻuromin
50.PawełKuraIVIII LO im. M. Skłodowskiej-CurieKatowice
51.MichałLechIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
52.AnnaLewickaIIIZespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej im. Kard. Prym. Augusta HlondaChorzów
53.ErykLipkaIII LOKrosno
54.SebastianLisiewskiIIIVIII LO im. M. Skłodowskiej-CurieKatowice
55.KrzysztofŁagodzińskiIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
56.AgataMaciochaIIIIII LO im. Marii Skłodowskiej-CurieOpole
57.KatarzynaMandziukIIII LO im St. StaszicaLublin
58.MikołajMarciniakIIZespół Szkół Ogólnokształcących nr 6, VI LO im. Jana i Jędrzeja ŚniadeckichBydgoszcz
59.BartoszMarcinkowskiIIXIII LOSzczecin
60.JanMarcinkowskiIIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
61.PiotrMarkowskiIIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
62.RafałMarksIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
63.MaciekMarówkaIIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
64.MichałMatusiakIIV LOBielsko-Biała
65.Jan KantyMilczekIIIII LO im. Marynarki Wojennej RPGdynia
66.MichałMiśkiewiczIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
67.MaciejMnichIIII LOJarosław
68.BarbaraMroczek3Gimnazjum Przymierza Rodzin im. Jana Pawła IIWarszawa
69.WojciechNadaraIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
70.AdamObuchowiczIIII LO im. DembowskiegoZielona Góra
71.FranciszekOkrzesikIIV LOBielsko-Biała
72.MariuszOlszewskiIIIIII LO im. Adama MickiewiczaWrocław
73.DamianOrlefIIIII LOZabrze
74.JakubOrlińskiIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
75.KrzysztofPachaczIIILO KENStalowa Wola
76.JakubPachockiIIIIII LO im. Marynarki Wojennej RPGdynia
77.ŁukaszPatynaIIZespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Gimnazjum i Liceum AkademickieToruń
78.TomaszPełkaIIIV LO im. A. Witkowskiego w KrakowieKraków
79.AnnaPiekarskaIIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
80.MichałPiekarzIV LO im. A. Witkowskiego w KrakowieKraków
81.ArturPolańskiIIIV LO im. A. Witkowskiego w KrakowieKraków
82.WojciechPorowskiIILO im. Stanisława Konarskiego w OświęcimiuOświęcim
83.AdamProsińskiIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
84.MateuszPrzybyłaIIV LOBielsko-Biała
85.ŁukaszRajkowskiIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
86.MateuszRapickiIIIZespół Szkół Ogólnokształcących nr 6, VI LO im. Jana i Jędrzeja ŚniadeckichBydgoszcz
87.MarekRomanowiczIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
88.KrzysztofRutkowskiIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
89.KamilRychlewicz2Publiczne Gimnazjum Nr 8 im. Tadeusza KościuszkiŁódź
90.MaciejRzeszutIIIVII LO im. Juliusza SłowackiegoWarszawa
91.ŁukaszSegietIII LO im. Stefana ŻeromskiegoJelenia Góra
92.PawełSiedleckiIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
93.AnnaSiennickaIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
94.MichalinaSieradzkaIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
95.AdrianSiewieraIIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
96.BeataSkibaIIIV LO im. A. Witkowskiego w KrakowieKraków
97.MateuszSkomraIIILO Sióstr PrezentekRzeszów
98.AlbertSławińskiIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
99.MarcinSmulewiczILO im. Bolesława PrusaSkierniewice
100.TomaszSodzawicznyIIVIII LO im. M. Skłodowskiej-CurieKatowice
101.RomanStasińskiIIII Publiczne LO Opole z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii KonopnickiejOpole
102.DanielStrzeleckiIIIIV LO im. Tadeusza KościuszkiToruń
103.PiotrSuwaraIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
104.PiotrSzeflerIIZespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Gimnazjum i Liceum AkademickieToruń
105.GrzegorzSzpakIII LO im. Bolesława ChrobregoPiotrków Trybunalski
106.AdamŚcibiorIIIVIII LO im. A. MickiewiczaPoznań
107.KacperŚwierzowiczILO Sióstr PrezentekRzeszów
108.JustynaTaborIIII LO im. K. MarcinkowskiegoPoznań
109.BartoszTarnawskiII Katolickie LO im. ks. E. SzramkaKatowice
110.PawełWalczakIIIIII LO im. Marynarki Wojennej RPGdynia
111.MichałWantołaIIIV LOBielsko-Biała
112.TomaszWąsIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
113.MichałWieczorekIIILO im. Św. Jadwigi KrólowejKielce
114.UrszulaWłodkowskaIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
115.JanWójcikIIII LO im. B. Nowodworskiego w KrakowieKraków
116.AdamWyrzykowskiIIV LO im. A. Witkowskiego w KrakowieKraków
117.MichałZającIV LO im. A. Witkowskiego w KrakowieKraków