62 Olimpiada Matematyczna

Zawody I stopnia

Zawody I stopnia LXII Olimpiady zakończyły się 6 grudnia 2010 — upłynął wtedy termin przysyłania zadań z III serii. Można zapoznać się z zadaniami i ich rozwiązaniami.


Zawody II stopnia

Zawody II stopnia odbyły się 18 i 19 lutego 2011. Dostępne są zadania z rozwiązaniami.

Zawody III stopnia

Finał LXII Olimpiady odbył się w Bielsku - Białej w dniach 13–16 kwietnia 2011 (środa–sobota). Zawody trwały dwa pierwsze dni (środa–czwartek). Można zapoznać się z zadaniami i ich rozwiązaniami

Uroczyste zakończenie LXII Olimpiady Matematycznej odbyło się w sobotę, 16 kwietnia, w sali koncertowej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej. Przyznano trzy nagrody pierszego stopnia, cztery nagrody drugiego stopnia, dziesięć nagród trzeciego stopnia, 4 nagrody czwartego stopnia i dwadzieścia cztery wyróżnienia.

Nagrodzeni w LXII Olimpiadzie

imię i nazwiskol. punktównagroda
Filip Borowiec 36 I
Maciej Dulęba 32 I
Damian Orlef32 I
Tomasz Cieśla 30 II
Teodor Jerzak 30 II
Wojciech Porowski 30 II
Wojciech Nadara 29 II
Szymon Kubicius 26 III
Grzegorz Białek 24 III
Łukasz Drwięga 24 III
Jędrzej Garnek 24 III
Karol Kaszuba 24 III
Bartłomiej Kielak 24 III
Dariusz Matlak 24 III
Michał Zając 24 III
Kamil Rychlewicz 23 III
Janusz Schmude 22 III
Roman Stasiński 21 III
Grzegorz Głuch 20 IV
Anna Siennicka 20 IV
Bartłomiej Zawalski 20 IV
Maciej Foks 19 IV
Dominik Burek 18 wyróżnienie
Kamil Dębowski 18 wyróżnienie
Mikołaj Dzieł 18 wyróżnienie
Michał Frej 18 wyróżnienie
Igor Kotrasiński 18 wyróżnienie
Michał Matusiak 18 wyróżnienie
Artur Pragacz 18 wyróżnienie
Mateusz Przybyła 18 wyróżnienie
Krzysztof Pszeniczny 18 wyróżnienie
Damian Rupar 18 wyróżnienie
Łukasz Segiet 18 wyróżnienie
Jakub Śliwiński 18 wyróżnienie
Adam Wyrzykowski 18 wyróżnienie
Aleksander Antasik 17 wyróżnienie
Rami Marcin Ayoush 17 wyróżnienie
Łukasz Bożyk 17 wyróżnienie
Michalina Sieradzka 17 wyróżnienie
Bartosz Tarnawski 17 wyróżnienie
Edyta Kania 16 wyróżnienie
Barbara Mroczek 16 wyróżnienie
Marek Dawid Pawłowski 16 wyróżnienie
Michał Seweryn 16 wyróżnienie
Marcel Zięba 16 wyróżnienie
Piotr Żurkowski 16 wyróżnienie

Lista finalistów

1.AleksanderAntasikIIIII LO im. Adama MickiewiczaWrocław
2.Rami MarcinAyoushIIILO im. Marii Curie-SkłodowskiejMaków Maz.
3.ArkadiuszBebelIIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
4.PiotrBejdaIIV LO im. A. WitkowskiegoKraków
5.Grzegorz BiałekIIZS Ogólnokształcących nr 6, VI LO im. J. i J. ŚniadeckichBydgoszcz
6.JakubBieńczykIIIII LO im. Adama MickiewiczaWrocław
7.MikołajBłażIIV LO im. Mikołaja KopernikaRzeszów
8.FilipBorowiecIIII LO im. Stefana ŻeromskiegoKielce
9.ŁukaszBożyk3Gimnazjum Dwujęzyczne nr 59Warszawa
10.PawełBryschIII LO im. Stanisława StaszicaTarnowskie Góry
11.TomaszBulkaIIIV LO im. A. WitkowskiegoKraków
12.DominikBurekIIIII LO im. A. MickiewiczaTarnów
13.PiotrByrskiIIILO im. Mikołaja RejaBielsko-Biała
14.AdamChudziakIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
15.MichałCiecielągIIIII LO im. Hugona KołłątajaWałbrzych
16.TomaszCieślaIIIIII LO im. Stefana BatoregoChorzów
17.AlbertCitko3Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 42Warszawa
18.PiotrDerkowskiIIII LO im. Adama MickiewiczaKluczbork
19.KamilDębowskiII LO im. Marii KonopnickiejSuwałki
20.MaciejDębskiIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
21.MichałDomkaIIILO im. Krzysztofa Kamila BaczyńskiegoChrzanów
22.ŁukaszDorotiakIIIPrywatne LO im. Królowej Jadwigi w LublinieLublin
23.ŁukaszDrwięgaIIIV LOBielsko-Biała
24.BartłomiejDudekIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
25.MaciejDulębaIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
26.MikołajDziełIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
27.KamilFlagaIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
28.MaciejFoksIIIV LOBielsko-Biała
29.MichałFrejIIIZS UMK Gimnazjum i Liceum AkademickieToruń
30.MartynaGajosIIIVIII LO im. Marii Skłodowskiej-CurieKatowice
31.Jędrzej GarnekIIIVII LO im. DąbrówkiPoznań
32.AdrianGąsiorowski IIII LO im. St. DuboisKoszalin
33.GrzegorzGłuchIIIII LO im. Adama MickiewiczaWrocław
34.Mateusz GołębiewskiIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
35.GrzegorzGradziukIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
36.KlaudiaGrygorukIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
37.PrzemysławGumiennyIIZespół Szkół im. Ignacego Jana PaderewskiegoKnurów
38.AgnieszkaHejnaIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
39.Katarzyna HerbaIIIZS UMK Gimnazjum i Liceum AkademickieToruń
40.AnnaHoduń3Gimnazjum nr 16 im. Króla Stefana BatoregoKraków
41.MichałIglickiIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
42.KatarzynaJanochaIIV LO im. A. WitkowskiegoKraków
43.TeodorJerzakIIIV LO im. Mikołaja KopernikaRzeszów
44.ŁukaszJoczIIII LO im. Adama MickiewiczaBiałystok
45.PatrykKajdasIILO im. mjr. Henryka SucharskiegoMyszków
46.EdytaKaniaIIIIII LO im. Adama MickiewiczaWrocław
47.KarolKaszuba3Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 42Warszawa
48.PiotrKawałekIILO Sióstr Prezentek im. Jana Pawła IIRzeszów
49.PawełKędziorIIII LO im. Andrzeja Frycza ModrzewskiegoRybnik
50.BartłomiejKielakIIIXXVII LO im. Tadeusza CzackiegoWarszawa
51.KrzysztofKiewiczIIVIII LO im. Władysława IVWarszawa
52.JarosławKlamutIIII LO im Stanisława StaszicaLublin
53.KrzysztofKleinerIIV LO im. A. WitkowskiegoKraków
54.MarcinKostrzewaIV LO im. A. WitkowskiegoKraków
55.IgorKotrasińskiIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
56.TadeuszKrassowskiIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
57.SzymonKubiciusIIILO Towarzystwa EwangelickiegoCieszyn
58.EwelinaKurek IIII LO im. Bolesława ChrobregoPiotrków Trybunalski
59.WiktorKuropatwaIIV LO im. A. WitkowskiegoKraków
60.KatarzynaKurzyńskaIIIII LO im. Jana III SobieskiegoKraków
61.ArkadiuszKwapiszewskiIXIII LOSzczecin
62.MarcinLaraIIIII LO im. H. MalczewskiejZawiercie
63.AgataLataczIIV LO im. A. WitkowskiegoKraków
64.MichałLechIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
65.MichałLemańczykIIIIV LO im. Tadeusza KościuszkiToruń
66.KrzysztofLeszczyńskiIIII LO im. Marii KonopnickiejSuwałki
67.ErykLipkaIIII LO im. Mikołaja KopernikaKrosno
68.StanisławŁaniewskiIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
69.DawidŁazarczykIIIIV LO im. Marii Curie-SkłodowskiejOlsztyn
70.PawełŁęczyckiIIII LO im. Stanisława StaszicaTarnowskie Góry
71.Michał ŁowickiIIIII LO im. Adama MickiewiczaWrocław
72.MaciejMalinowskiIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
73.MikołajMarciniakIIIZS Ogólnokształcących nr 6, VI LO im. J. i J. ŚniadeckichBydgoszcz
74.BartoszMarcinkowskiIIIXIII LOSzczecin
75.DariuszMatlakIIII LO im. Jana III SobieskiegoKraków
76.MichałMatusiakIIIV LOBielsko-Biała
77.Jan KantyMilczekIIIIII LO im. Marynarki Wojennej RPGdynia
78.JacekMoszkowskiIIIII LO im. Adama MickiewiczaWrocław
79.BarbaraMroczekIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
80.WojciechNadaraIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
81.PawełNałęcz-JaweckiIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
82.ŁukaszNizioIIILOTarnowo Podgórne
83.FranciszekOkrzesikIIIV LOBielsko-Biała
84.AnnaOlechIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
85.SebastianOleśIIIII LO im. Andrzeja Frycza ModrzewskiegoRybnik
86.DamianOrlefIIIIII LOZabrze
87.KajetanOżarowskiIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
88.MichalinaPacholskaIIIIII LO im. Adama MickiewiczaWrocław
89.ŁukaszPatynaIIIZS UMK Gimnazjum i Liceum AkademickieToruń
90.JakubPawelczakIIXIII LOSzczecin
91.MarekPawłowskiIIII LO im. Jana KasprowiczaInowrocław
92.MichałPiekarzIIV LO im. A. WitkowskiegoKraków
93.BartoszPiotrowskiIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
94.PawełPopławskiIIIII LO im. Adama MickiewiczaWrocław
95.WojciechPorowskiIIILO im. Stanisława KonarskiegoOświęcim
96.ArturPragacz II LO im. Stefana ŻeromskiegoKielce
97.MateuszPrzybyłaIIIV LOBielsko-Biała
98.KrzysztofPszenicznyILO Sióstr Prezentek im. Jana Pawła IIRzeszów
99.DariuszPukasIIII LO im. Mikołaja KopernikaJarosław
100.WiktoriuszRobaszkiewiczIILO im. św. Marii MagdalenyPoznań
101.MarekRomanowiczIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
102.DamianRuparIILO Sióstr Prezentek im. Jana Pawła IIRzeszów
103.KrzysztofRutkowskiIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
104.KamilRychlewicz 3Publiczne Gimnazjum nr 8 im. T. KościuszkiŁódź
105.AnnaRyszkaIIIII LO im. Andrzeja Frycza ModrzewskiegoRybnik
106.JanuszSchmudeIIIV LO im. Tadeusza KościuszkiToruń
107.Łukasz SegietIIII LO im. Stefana ŻeromskiegoJelenia Góra
108.MichałSewerynIIV LO im. A. WitkowskiegoKraków
109.PawełSienkowskiIIII LO im. St. DuboisKoszalin
110.AnnaSiennickaIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
111.MichalinaSieradzkaIIXIV LO im. Polonii BelgijskiejWrocław
112.AdrianSkorupa IIIXII LO im. Stanisława WyspiańskiegoŁódź
113.MarcinSmulewicz IILO im. Bolesława PrusaSkierniewice
114.TomaszSodzawicznyIIIVIII LO im. Marii Skłodowskiej-CurieKatowice
115.DominikaStańkowska3Gimnazjum nr 16Szczecin
116.RomanStasińskiIIIII Publiczne LO Opole z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii KonopnickiejOpole
117.MichałSułekIXIII LOSzczecin
118.JakubSupeł3Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 42Warszawa
119.SylwesterSwatIII LO im. Karola MarcinkowskiegoPoznań
120.PiotrSzeflerIIIZS UMK Gimnazjum i Liceum AkademickieToruń
121.AleksanderSzokIIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
122.MichałSzostek IIII LO im. Mikołaja KopernikaŁódź
123.GrzegorzSzpak IIII LO im. Bolesława ChrobregoPiotrków Trybunalski
124.JakubŚliwińskiIII LO im. Bolesława PrusaSiedlce
125.KacperŚwierzowiczIILO Sióstr Prezentek im. Jana Pawła IIRzeszów
126.BartoszTarnawskiIII Katolickie LO im. ks. E. SzramkaKatowice
127.TomaszWąsIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
128.ZbyszkoWińskiIIIIV LO im. Tadeusza KościuszkiToruń
129.ArkadiuszWróbelIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
130.AdamWyrzykowskiIIIV LO im. A. WitkowskiegoKraków
131.PawełWyszyńskiIIVII LO im. Prof. J. GroszkowskiegoZabrze
132.GrzegorzZacharski IIILO im. Św. Jadwigi KrólowejKielce
133.MichałZającIIV LO im. A. WitkowskiegoKraków
134.BartłomiejZawalskiIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
135.AntoniZawodnyIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
136.KamilZborowskiIIII LO im. Mikołaja KopernikaKrosno
137.MarcelZiębaIIII LOJaworzno
138.WiktorZubaIIIIV LO im. Mikołaja KopernikaRzeszów
139.PiotrŻurkowskiIIIVIII LO im. Adama MickiewiczaPoznań