63 Olimpiada Matematyczna

Zawody I stopnia

Zawody I stopnia LXIII Olimpiady trwały od 1 września 2011 i zakończyły się 5 grudnia 2011 — upłynął wtedy termin przysyłania zadań z III serii. Można zapoznać się z zadaniami i ich rozwiązaniami.



Zawody II stopnia

Zawody II stopnia odbyły się 17 i 18 lutego 2012. Dostępne są zadania z rozwiązaniami.



Zawody III stopnia

Finał LXIII Olimpiady odbył się w Kielcach w dniach 18–21 kwietnia 2012 (środa–sobota). Zawody trwały dwa pierwsze dni (środa–czwartek). Można zapoznać się z zadaniami i ich rozwiązaniami

Uroczyste zakończenie LXIII Olimpiady Matematycznej odbyło się w sobotę, 21 kwietnia, w sali koncertowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. L.Różyckiego w Kielcach. Przyznano jedną nagrodę pierszego stopnia, dwie nagrody drugiego stopnia, sześć nagród trzeciego stopnia, piętnaście nagród czwartego stopnia i trzy wyróżnienia.



Lista finalistów

1.GrzegorzAdamskiILiceum nr 1 w ZS nr 1Szamotuły
2.AleksanderAntasik3a III Liceum Ogólnokształcące im. A. MickiewiczaWrocław
3.BartłomiejBancerekIIII LO im. Adama MickiewiczaBiałystok
4.AdamBaranowskiIIII LO im.Marii Curie SkłodowskiejSopot
5.Grzegorz BiałekIIIVI LO im. Jana i Jędrzeja ŚniadeckichBydgoszcz
6.JakubBieńczyk3 III Liceum Ogólnokształcące im. A. MickiewiczaWrocław
7.ŁukaszBożykIVI LO im. Tadeusza ReytanaWarszawa
8.PawełBryschIIII LO im. S. Staszica w Tarnowskich Górach
9.DominikBurekIIIIII Liceum Ogólnokształcące im. A. MickiewiczaTarnów
10.PiotrCholewaIIIIV LO im. Tadeusza KościuszkiToruń
11.AlbertCitkoI bXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
12.TomaszCwielungIIIVIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Katowicach
13.KamilDębowskiIII LO im. Marii KonopnickiejSuwałki
14.BartłomiejDudek3aXIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii BelgijskiejWrocław
15.MaciejDulęba3XIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii BelgijskiejWrocław
16.NikolaosDymitriadisIIIXIII LO Szczecin
17.FilipFicekIII gV Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w KrakowieKraków
18.Stanisław Frejlak3Katolickie Gimnazjum nr 15 im. Ks. Jerzego PopiełuszkiWarszawa
19.MarcinFryzIIIIII LO im. A. Mickiewicza w Katowicach
20.MichałGieleciakIIIV LO w Bielsku-Białej
21.MichałGlapaI eV Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w KrakowieKraków
22.GrzegorzGłuch3a III Liceum Ogólnokształcące im. A. MickiewiczaWrocław
23.Mateusz Gołębiewski3aXIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii BelgijskiejWrocław
24.JanGwinnerI eV Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w KrakowieKraków
25.AgnieszkaHejna3aXIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii BelgijskiejWrocław
26.AnnaHoduńIV Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w KrakowieKraków
27.TomaszJakubekIIIV Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w KrakowieKraków
28.KatarzynaJanochaIIIV Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w KrakowieKraków
29.TeodorJerzakIII aIV LO im. M. KopernikaRzeszów
30.ZbigniewJuszkiewiczIIXIII LO Szczecin
31.PatrykKajdasIIILO im. Mjr. H. Sucharskiego w Myszkowie
32.KarolKaszubaI bXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
33.PiotrKawałekIIILO Sióstr PrezentekRzeszów
34.KrzysztofKiewiczIIIVIII LO im. Króla Władysława IVWarszawa
35.KrzysztofKleinerIII eV Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w KrakowieKraków
36.MichałKliśII dLO Sióstr PrezentekRzeszów
37.MAciejKolanowskiIVIII LO im.A.MickiewiczaPoznań
38.PawełKomorowskiIIIII LO im. Ks Anny z Sapiehów JabłonowskiejBiałystok
39.CezaryKoskoIIIXIII LO Szczecin
40.IgorKotrasińskiIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
41.FilipKowalskiIIIIII LO im. Marynarki Wojennej RP.Gdynia
42.SławomirKubickiII I LO im. St. DuboisKoszalin
43.PawełKuraIIIVIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Katowicach
44.MarcinKurkaVIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Katowicach
45.WiktorKuropatwaIII eV Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w KrakowieKraków
46.AgataLataczIII eV Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w KrakowieKraków
47.KrzysztofLechIII fXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
48.ŁukaszŁabęckiIIVI LO im. Jana i Jędrzeja ŚniadeckichBydgoszcz
49.AdamMalinowski3a III Liceum Ogólnokształcące im. A. MickiewiczaWrocław
50.KarolMarcinkowskiII dI SLO im. Hetmana J. TarnowskiegoTarnobrzeg
51.DariuszMatlakIII aII Liceum Ogólnokształcące im. Jana III SobieskiegoKraków
52.AleksanderMatusiakII aXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
53.JacekMoszkowski3a III Liceum Ogólnokształcące im. A. MickiewiczaWrocław
54.BarbaraMroczekII aXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
55.JakubMrożekII aXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
56.KonradMyszkowskiIII bV Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w KrakowieKraków
57.WojciechNadaraIII bXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
58.AdamNałęcz-Jawecki3Społeczne Gimnazjum nr 1 STO im. Jana Nowaka-JeziorańskiegoWarszawa
59.PawełNałęcz-JaweckiIIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
60.JakubNowakII gII Liceum Ogólnokształcące im. Jana III SobieskiegoKraków
61.AnnaOlechII aXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
62.MaciejOlejnikIIIII LO im. Stefana BatoregoWarszawa
63.KajetanOżarowski2aXIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii BelgijskiejWrocław
64.Konrad JanPaluszek3Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 42Warszawa
65.PiotrPawlakVIIIOgólnokszatcąca Szkoła MuzycznaGdańsk
66.MarcinPłatekIII bXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
67.SebastianPogorzelskiIIII LO im. Adama MickiewiczaBiałystok
68.PawełPopławski3a III Liceum Ogólnokształcące im. A. MickiewiczaWrocław
69.ArturPragaczIIII LO im Stefana ŻeromskiegoKielce
70.KrzysztofPszenicznyII dLO Sióstr PrezentekRzeszów
71.JakubRadzickiIIIII LO im. K.I.GałczyńskiegoOlsztyn
72.AndrzejRumińskiIIIZS UMK GiLA Toruń
73.DamianRuparIII dLO Sióstr PrezentekRzeszów
74.WojciechRybakII dLO Sióstr PrezentekRzeszów
75.KamilRychlewiczII LO im. Mikołaja KopernikaŁódź
76.RadosławRzeplińskiII aXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
77.JanuszSchmudeIIIIV LO im. Tadeusza KościuszkiToruń
78.RadosławSerafin2a III Liceum Ogólnokształcące im. A. MickiewiczaWrocław
79.MichałSewerynIII eV Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w KrakowieKraków
80.AnnaSiennickaIII aXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
81.JakubSkorupskiIXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
82.Mateusz Skórski3aZespół Szkół Ogólnokształcących, I Liceum Ogólnokształcące im. S. ŻeromskiegoJelenia Góra
83.MarcinSmulewiczIIILO im. Bolesława PrusaSkierniewice
84.MarekSokołowskiII LO im. Tadeusza KościuszkiŁomża
85.Leszek Sołdan2Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 42Warszawa
86.MarekSommerII bXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
87.KrzysztofStanisławekIIVI LO im. Jana KochanowskiegoRadom
88.JakubStarońIV LO w Bielsku-Białej
89.JuliuszStraszyńskiIII bXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
90.JakubSupełI bXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
91.SylwesterSwatIIII LO im.K.MarcinkowskiegoPoznań
92.TomaszSyposz2eXIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii BelgijskiejWrocław
93.JakubŚliwińskiIIII LO im. Bolesława PrusaSiedlce
94.KacperŚwierzowiczIII dLO Sióstr PrezentekRzeszów
95.BartoszTarnawskiIIKatolickie LO im. Ks. E. Szramka w Katowicach
96.Wojciech Tobiś3aZS, I Liceum Ogólnokształcące im. Lotników PolskichOlesno
97.WojciechWaniekIIVIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Katowicach
98.MichałZającIIIV Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w KrakowieKraków
99.BartłomiejZawalskiIII aXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
100.ArturZiarnikIIII LO im. L. Kruczkowskiego w Tychach
101.MarcelZiębaIIIII LO im. C. Miłosza w Jaworznie
102.MichałZiobroII eV Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w KrakowieKraków
103.BartłomiejŻakII bXIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa
104.MichałŻurekIIIVIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Katowicach


Nagrodzeni w LXIII Olimpiadzie

imię i nazwiskol. punktównagroda
Maciej Dulęba 36 I
Igor Kotrasiński30 II
Wojciech Nadara 30 II
Łukasz Bożyk 26 III
Grzegorz Białek 24 III
Karol Kaszuba 24 III
Michał Zając 24 III
Paweł Nałęcz-Jawecki 23 III
Michał Seweryn 23 III
Damian Rupar19IV
Teodor Jerzak18IV
Sławomir Kubicki18IV
Adam Malinowski18IV
Barbara Mroczek18IV
Anna Olech18IV
Konrad Jan Paluszek18IV
Kamil Rychlewicz18IV
Bartłomiej Żak18IV
Paweł Kura17IV
Anna Siennicka17IV
Marcin Smulewicz17IV
Kacper Świerzewicz17IV
Grzegorz Adamski16IV
Kajetan Ożarowski15IV
Grzegorz Głuch 14 wyróżnienie
Janusz Szmude 14 wyróżnienie
Michał Ziobro 14 wyróżnienie