Aktualności


W dniach 24-31 sierpnia strona Olimpiady może być niedostępna, w związku z wdrażeniem nowej wersji. Zadania z 65. OM pojawią się nie później niż 2 września.


W dniach 18 - 28 lipca odbyła się się w Santa Maria (Kolumbia) 54. Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna. Wyniki polskiej reprezentacji kształtują się następująco: Kamil Rychlewicz zdobył srebrny medal, Marek Sokołowski - brązowy, Konrad Paluszek, Marcin Kostrzewa i Jakub Skorupski - wzmianki zaszczytne. Startowało 527 zawodników z 97 krajów z całego świata. Pełne wyniki można obejrzeć na stronie Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej.


Dawno obiecana baza finalistów olimpiad już działa! W przypadku zauważenia błędów, proszę pisać do administratora strony.


Uczestniczki II Europejskiej Olimpiady Dziewcząt gościły w programie "Kawa czy herbata?" w TVP1. Rozmowę z naszą reprezentacją można obejrzeć tutaj.


Osoba, która wracając z finału zostawiła swą kurtkę w autokarze może ją odzyskać — wystarczy skontakować się z dr. M. Krychem, w którego pokoju chwilowo jest składowana.


Broszurę z LXII OM zawierającą zadania z rozwiązaniami z Olimpiady oraz zawodów międzynarodowych, a także sprawozdania ze wszystkich omawianych zawodów, można nabyć tutaj.

Opiekun strony: Magda Bojarska (wwwom@mimuw.edu.pl)

LXIV Olimpiada Matematyczna — terminarz


Zawody I stopnia:
· I seria — 3 września – 3 października 2012,
· II seria — 4 października – 5 listopada 2012,
· III seria — 6 listopada – 6 grudnia 2012.


Zawody II stopnia: 22 - 23 lutego 2013


Finał: 17 - 18 kwietnia 2013, Ostrołęka


Strona znajduje się na serwerze Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.